Sobota, 16. 2. 2019, 20.52

Antalya, OP Turčije v taekwondoju

Trajković peti na odprtem prvenstvu Turčije

Ivan Trajković | Foto Vid Ponikvar

Najboljši slovenski taekwondoist Ivan Trajković je po bronasti kolajni na predsedniškem pokalu v Turčiji ta konec tedna nastopil še na odprtem prvenstvu Turčije v Antalyi in osvojil peto mesto. V četrtfinalu kategorije do 87 kg je Trajkovića ustavil Španec Ivan Garcia Martinez, so sporočili s Taekwondo zveze Slovenije.

Trajković je bil v prvem krogu prost, nato pa s prekinitvijo, potem ko ga je poslal na tla, s 13:2 premagal Turka Mehmeta Devleta Kayricija. V tretjem krogu je bil Trajković proti Ukrajincu Andreiu Garbarju že v izgubljenem položaju, saj je dvajset sekund do konca zaostajal z 12:18, a mu je uspel preobrat in zmagal je z 19:18. V tem dvoboju je prejel močan udarec v nos, a kljub temu nadaljeval s tekmovanjem.

Eno zmago je v kategoriji do 87 kg vknjižil tudi Patrik Divković, nato pa izpadel v podaljšku. To je uspelo tudi Dunji Lemajić, ki jo je v drugi borbi ustavila prva nosilka Španka Marta Calvo Gomez.

Mavričeva vse do finala v Franciji

Renata Mavrič pa je nastopila na odprtem prvenstvu Francije v tehniki. Gre za turnirja enake ravni, saj imata obe tekmi svetovnega pokala oznako G1. Mavričeva se je v Lillu prebila vse do finala, kjer je osvojila tretje mesto in Sloveniji priborila prvo kolajno na tekmovanjih kategorije G1.