24. 10. 2008,
8.18

Petek, 24. 10. 2008, 8.18

Slovenski lokostrelci iz Španije s štirimi kolajnami

Slovenska lokostrelka Nina Vavtar je na evropskem prvenstvu v 3-D lokostrelstvu v španski Punta Umbriji osvojila drugo mesto v slogu golega loka.

Na prvenstvu stare celine se je zbralo 160 lokostrelcev in lokostrelk iz 14 držav, ki so se v štirih tekmovalnih dneh pomerili v posamični in ekipni konkurenci.

Vrhničanka Vavtarjeva se je kljub mladosti, stara je šele 14 let, izvrstno znašla v članski konkurenci, v polfinalu je ugnala izkušeno lokostrelko iz Avstrije, v finalu pa je klonila proti Švedski tekmovalki.

S sestavljenim lokom sta bronasti kolajni pristreljala David Rebec in Darja Rožmanec, kot četrta je tekmovanje končala Katja Dermastia. Uroš Krička je bil šesti, Andrej Natlačen osmi, Andrej Bahun in Marjan Podržaj pa sta zasedla 13. mesto. V osmino finala tega prvenstva so se uvrstili še Lovre Jesenovec, Slavko Turšič, Štefan Gruden in Ana Gruden. Ekipno so slovenski predstavniki v moški konkurenci osvojili šesto mesto, ženske pa osmo.