Svetovni pokal v plezanju

Slovenci na balvanih brez deseterice

Vita Lukan Plezanje Kranj | Vita Lukan | Foto Ana Kovač

Vita Lukan

Slovenski plezalci so že končali nastope na tekmi svetovnega pokala v balvanih v Bressanoneju. Solidno formo je potrdila Vita Lukan, ki je v kvalifikacijah in polfinalu z dvema doseženima vrhoma zasedla 11. mesto.

Julija Kruder je bila v polfinalu 17., Katja Debevec je v kvalifikacijah dosegla 23. mesto.

V ženski konkurenci, kjer še vedno manjka lani najboljša olimpijska prvakinja Janja Garnbret, je bila sicer prepričljivo najboljša Američanka Natalia Grossman, ki je zmagala v kvalifikacijah in polfinalu.

V moški konkurenci so Slovenci tekmovanje končali že v petkovih kvalifikacijah. Za eno mesto je nedeljski polfinale zgrešil Anže Peharc na 21. mestu. Matic Kotar je bil 31., Jernej Kruder 33., Zan Sudar Lovenjak 39. in Gregor Vezonik 45.