20.27

Nedelja, 26. 12. 2010, 20.27

Šahista leta Lenič in Muzičukova

Šahovska zveza Slovenije je na prireditvi na snežnem štadionu pod Pohorjem v Mariboru razglasila najboljša šahista leta 2010. Priznanji sta dobila Luka Lenič in Ana Muzičuk.

Lenič si je nagrado za najboljšega v Sloveniji prislužil z zmago na državnem prvenstvu, ki je bila zanj že tretja zapored in z osvojitvijo Hitovega turnirja v Novi Gorici, po katerem je prvič prebil mejo 2600 ratinških točk. Predvsem pa je bil Lenič najboljši član slovenske ekipe, ki je na šahovski olimpijadi v Rusiji osvojila 36. mesto.

Za Muzičukovo je letošnje priznanje ponovitev lanskega. V letu 2010 je največji uspeh dosegla z osvojitvijo naslova svetovne prvakinje do 20 let. Z velemojstrskim ratingom 2530 je Muzičukova na svetovni lestvici med ženskami na osmem mestu, med mladinkami pa na drugem. Na evropskem klubskem prvenstvu je s klubom Cercle d'Echecs iz Monte Carla osvojila prvo mesto, na posamičnem EP na Reki je osvojila deveto mesto, na SP v Turčiji pa se je uvrstila med 16 najboljših. Kot članica slovenske ekipe je na šahovski olimpijadi osvojila 32. mesto.