Thermometer Blue 0

Špela Ponomarenko Janić

Sobota, 4. 6. 2016, 18.06

Ponomarenko Janićeva skočila na oder za zmagovalce

Kajakašica na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić je bila uspešna v finalu A na 200 metrov tretje tekme svetovnega pokala, ki ta konec tedna poteka na Portugalskem, saj je osvojila bronasto kolajno. V finalu A na 1000 metrov sta veslala Alan Apollonio in Simon Blaževič ter v konkurenci kajakaških dvojcev zasedla sedmo mesto.

To so prve zmagovalne stopničke za slovensko sprinterko v letošnji sezoni, sicer pa je letos veslala že v štirih finalih A. Popoldne je nastopila še na 500 metrov. V kvalifikacijski skupini je bila peta in tako prišla do polfinala, ki jo čaka pozno popoldne.

Tudi Alan Apollonio in Simon Blaževič sta veslala v finalu A. Med kajakaškimi dvojci na 1000 metrov sta v cilj priveslala kot sedma in s tem prišla do ene najboljših uvrstitev na tekmah svetovnega pokala. Zmagala sta Portugalca Emanuel Silva in Joao Ribeiro, druga sta bila Avstralca Kenny Wallace in Lachlan Tame, tretja pa še dva predstavnika dežele tam spodaj Riley Fitzsimmons in Riley Wood.

V popoldanskem delu programa je veslal Tilen Vidovič, ki je nastopil v kvalifikacijah kajakašev na 200 metrov. V svoji skupini je v cilj priveslal kot peti ter se tako uvrstil v polfinale. V kvalifikacijah kajakašev na 500 metrov pa sta nastopila Alan Apollonio in Simon Blaževič. Apollonio je v svoji kvalifikacijski skupini zasedel četrto mesto, v drugi kvalifikacijski skupini pa je bil četrti tudi Simon Blaževič. To pomeni, da bosta veslala tudi v polfinalu.