7 let, 12 mesecev

Mina Markovič Jernej Kruder

Nedelja, 25. 8. 2013, 6.51

Markovičeva in Kruder v polfinalu Münchna

Mina Markovič in Jernej Kruder sta se uvrstila v današnji polfinale tekme svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Münchnu.

Markovičeva pa se je med 20 polfinalist uvrstila s 16 dosežkom kvalifikacij. München gosti zadnjo tekmo svetovnega pokala v balvanskem plezanju. V kvalifikacijah je bil Kruder s tremi preplezanimi vrhovi v šestih poskusih, od skupno petih vrhov, najbolj konkurenčen. Markovičeva je naredila precej napak, na koncu pa s preplezanima dvema balvanoma v dveh poskusih le ujela polfinale. Tekmo pa je že v kvalifikacijah končal Klemen Bečan, ki je dosegel 47. mesto brez preplezanega vrha. Zanimivo je, da je Avstrijka Anna Stöhr, vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala v balvanih, v kvalifikacijah zasedla šele 19. mesto.

V skupnem seštevku svetovnega pokala v balvanih sta Markovičeva, ki je pred dvema letoma v Münchnu zmagala, in Kruder na 11. mestu. Polfinale bo na sporedu ob 11.30, finale najboljše šesterice pa se bo začel ob 18.30.

Po zadnji tekmi svetovnega pokala v balvanih bo prihodnji konec tedna sledilo še evropsko prvenstvo v balvanih, ki ga bo gostil nizozemski Eindhoven in na katerem bodo nastopili Markovičeva, Kruder in Bečan.

Markovičeva bo na prvenstvu, kot novopečena evropska podprvakinja v težavnosti iz Chamonixa, naskakovala tudi vrhunsko uvrstitev v kombinaciji. Pred tremi leti je Markovičeva na EP v Innsbrucku osvojila zlato kolajno v kombinaciji. Markovičeva se sicer bolj posveča težavnosti, v kateri je letos že štirikrat stopila na stopničke.