Sobota, 9. 10. 2021, 14.19

kegljanje

Kamničankam bron v evropskem pokalu

kegljanje | Foto Reuters

Kegljaški klub Calcit iz Kamnika je dosegel nov uspeh v evropskem klubskem pokalu. Ženska ekipa je osvojila bronasto kolajno, moški pa četrto mesto.

Na kranjskem kegljišču so Kamničanke v boju za tretje mesto premagale češko ekipo Nahod s 6:2 (3335:3266), moška vrsta je izgubila z madžarskim predstavnikom Repcelaki, ker je zaostala za tekmecem za dva seta (11:13), točkovni izkupiček je bil enak - 4:4.

Najboljši rezultat je med dekleti dosegla Tea Repnik, ki je podrla 583 kegljev, med kamniškimi kegljači je bil najuspešnejši Peter Jantol (624).

V svetovnem pokalu v Otočcu na Hrvaškem je bil mariborski Konstruktor osmi, Proteus Postojna je v ženski konkurenci osvojil deveto mesto.

V pokalu NBC v nemškem Lorschu so se dobro odrezale kegljačice Impola iz Ilirske Bistrice, ki so bile pete. Med moškimi je Proteus na petem mestu le za dva keglja zgrešil polfinale, Ljubelj je osvojil osmo mesto.

Kegljanje Calcit Triglav
Sportal Razburljiva tri kegljaška kola, prihodnji teden začetek evropskih tekmovanj