gimnastika Lucija Hribar

Petek, 28. 5. 2021, 21.50

svetovni pokal, gimnastika, varna

Hribarjeva brez finala

Lucija Hribar | Luciji Hribar se ni uspelo uvrstiti v finale. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Luciji Hribar se ni uspelo uvrstiti v finale.

Lucija Hribar je bila drugi dan kvalifikacij gimnastičnega svetovnega pokala v Varni edina slovenska predstavnica, vendar se ji ni uspelo uvrstiti v finale. Edini slovenski finalist tega svetovnega pokala je tako Sašo Bertoncelj, ki si je v četrtek s četrto oceno kvalifikacij pritelovadil sobotni finalni nastop na konju z ročaji.

Hribarjeva je danes na dvovišinski bradlji z 12,450 točke zasedla 13. mesto med kvalifikantkami, na parterju pa je z oceno 11,450 končala na 19. mestu.

Že v četrtek je spodrsnilo finalistki minulega evropskega prvenstva na preskoku, Tjaši Kysselef. Kot je sporočila 27-letna telovadka, je že pri prvem skoku komajda obstala na nogah, pri drugem pa je padla, tako da se ni prebila med najboljših osem. Z oceno 12,975 je kljub padcu rezerva za finale preskoka.

V Varni na svetovnem izzivu nastopa pet Slovencev. Poleg Bertonclja in obeh telovadk sta v četrtkovih kvalifikacijah telovadcev nastopila še Luka Kišek, ki je na konju z ročaji z oceno 11,400 med 34 nastopajočimi zasedel 28. mesto. Na krogih se je predstavil Luka Bojanc, ki je bil z 12,300 točke 22.