Nicki Norčič Enej Marinič judo

Nedelja, 21. 5. 2023, 18.57

judo, evropski pokal, sarajevo

Marinič do zmage v Sarajevu, Nicki Norčič srebrna

Enej Marinič vs Vito Dragič | Enej Marinič (desno) je zmagal v Sarajevu. | Foto Vid Ponikvar

Enej Marinič (desno) je zmagal v Sarajevu.

Slovenski judoist Enej Marinič je na evropskem pokalu v Sarajevu osvojil prvo mesto v moški kategoriji nad 100 kg. V ženski konkurenci nad 78 kg je bila srebrna Nicki Norčič.

Marinič, eden od slovenskih tekmovalcev na nedavnem svetovnem prvenstvu v Dohi, je imel kot eden od nosilcev dober žreb in bil v prvem krogu prost. V nadaljevanju je ugnal Turka Furkana Gunerja in v polfinalu še domačega tekmovalca Vasilija Vujičića.

V finalu je bil njegov tekmec Nemec Yvo Wittasek, ki je v drugem polfinalu ugnal Hrvata Marcela Škalca.

Nicki Norčič je bila v uvodnem krogu prav tako prosta, nato pa je ugnala Shoshano Kahlon iz Izraela in v polfinalu še Turkinjo Kubranur Esir. V finalu je bila za slovensko tekmovalko premočna Nemka Elisabeth Flugbeil. Urška Torkar je v isti konkurenci osvojila sedmo mesto.

Že v soboto se je zmage veselila Anja Štangar v kategoriji do 52 kg, Na tatamije pa se je po dolgem okrevanju zaradi zdravstvenih težav vrnil tudi nekdanji evropski prvak Adrian Gomboc.