Matej Žagar

Sobota, 25. 8. 2018, 22.20

Žagar šesti na Poljskem

Speedway | Foto Mediaspeed

Slovenski speedwayist Matej Žagar je na dirki svetovnega prvenstva za VN Poljske v Gorzowu osvojil končno šesto mesto. Zmagal je Slovak Martin Vaciulik pred Poljakom Bartoszem Zmarzlikom in Britancem Taijem Woffindnom. V finalu je bil še Poljak Patryk Dudek.

Žagar je sicer dirko izvrstno odprl in v prvih štirih vožnjah kar trikrat zmagal, enkrat je bil tretji in v zadnji vožnji četrti. V prvem polfinalu pa je pristal na tretjem mestu ter tako ostal brez finalnega nastopa.

V skupni razvrstitvi je na devetem mestu z 61 točkami, za osmim, Rusom Emilom Sajfutdinovom, zaostaja za štiri točke. Vodi Woffinden s 103 točkami, sledita mu Zmarzlik s 87 in njegov rojak Maciej Janowski z 79 točkami. Slednji je bil danes osmi.

Naslednja dirka bo 8. novembra v Krškem.