18.34

motokros Tim Gajser Tim Gajser

Nedelja, 18. 8. 2013, 18.34

Motokrosist Tim Gajser v Belgiji do 12. mesta

lovenski motokrosist Tim Gajser je dirko svetovnega prvenstva razreda MX2 v belgijskem Bastognu končal na 12. mestu in dobil 15 točk za SP.

Zmagal je Avstralec Dean Ferris pred Francozom Jordijem Tixierom, tretji je bil Nizozemec Glenn Coldenhoff.

Gajser je prvo vožnjo odpeljal tik pod vrhom in jo končal na šestem mestu, v drugi pa je odstopil že v prvem krogu, tako da je ostal pri 15 točkah iz prve. Skupno ima zdaj dve dirki pred koncem sezone 98 točk in je na 20. mestu v SP.

Naslov svetovnega prvaka si je že na prejšnji dirki privozil Nizozemec Jeffrey Herlings, ki ga tokrat ni bilo na startu. Skupno ima Herlings 692 točk, drugi je Tixier s 553, tretji pa Španec Jose Butron s 470.

Sezona se bo nadaljevala čez teden dni v britanskem Matterley Basinu.