MotoGP, VN San Marina

Marquez zmagal drugič zapored, velika napaka Martina

Marc Marquez Francesco Bagnaia Ducati | Francesco Bagnaia je bil v Misanu drugi, samo za Marcom Marquezom. | Foto Guliverimage

Francesco Bagnaia je bil v Misanu drugi, samo za Marcom Marquezom.

Marc Marquez je skoraj tri leta čakal na svojo 60. zmago v motoGP, na naslednjo pa samo en teden. Po VN Aragonije je zdaj osvojil še VN San Marina v italijanskem Misanu. V dvoboju za naslov prvaka je precej več odnesel Francesco Bagnaia, ki je bil drugi, medtem ko je Jorge Martin na deževni dirki osvojil samo 15. mesto.

motoGP Francesco Bagnaia Ducati
Sportal Bagnaia z rekordom na "pole", a šprint je dobil Martin

Španski zvezdnik Marc Marquez (Gresini Ducati) je zmagovalec dirke razreda motoGP za veliko nagrado San Marina v Misanu. Drugo mesto je pripadlo aktualnemu svetovnemu prvaku Italijanu Francescu Bagnaii (Ducati), ki je izkoristil napačno odločitev glede menjave motocikla glavnega tekmeca v boju za naslov prvaka Španca Jorgeja Martina (Pramac Ducati).

Za razliko od kvalifikacij se Martin ni tako dobro pognal s štarta. Pred njim je ostal Bagnaia. Nato je na stezo padlo nekaj kapelj dežja, oprijema pa je bilo vse manj. Razmere je dodobra izkoristil Marquez, ki se je hitro prebil na vrh, medtem ko je šel Martin na menjavo motocikla in se pri tem močno uštel. Na koncu je zaostal za krog in osvojil samo točko za končno 15. mesto.

Jorge Martin | Foto: Guliverimage Jorge Martin Foto: Guliverimage V boju za zmago sta ostala le starejši od bratov Marquez in Bagnaia, a se je osemkratni svetovni prvak v drugi polovici preizkušnje odpeljal dvakratnemu zaporednemu prvaku in slavil drugo zmago v nizu. Skupno je bila to 61. zmaga v kraljevskem razredu za 31-letnika iz Cervere. Tretje mesto je zasedel drugi dirkač tovarniške ekipe Ducatija Italijan Enea Bastianini.

"Zame je najpomembneje, da sem ohranil hitrost tudi po tistih nekaj kapljah dežja. Ta mi je sicer omogočil, da sem se dokopal do vodstva. Rekel sem si, da moram najti pravi ritem kot na treningih. Ko sem prečkal ciljno črto, sem bil zelo vesel, čustva so bruhala iz mene. Očitno je nekdo od zgoraj malce odprl nebo, da sem lahko prišel na čelo in od tam vodil dirko," je dejal Marquez.

Bagnaia je bil kljub drugemu mestu zadovoljen, saj je po padcu pretekli konec tedna na VN Aragonije nadoknadil večji del zaostanka za Martinom. V skupnem seštevku ima Martin zdaj 312 točk, Bagnaia pa je pri 305. Marc Marquez je zdaj pri 259 in še relativno blizu, da bi se pred zadnjimi sedmimi dirkaškimi konci tedna še lahko vmešal v boj za naslov.

"Vsekakor je bilo bolje kot včeraj. V soboto je bila možnost za zmago, a tega nisem izkoristil. Danes pa je bil Marc enostavno predober in predobro pripravljen, zato je bilo drugo mesto največ, na kar sem lahko upal. Morda mi uspe naslednjič, ko bom spet stoodstotno pripravljen. Toda 20 točk za prvenstvo je vsekakor dober podatek," pa je razlagal Bagnaia, ki še čuti bolečine po padcu pretekli konec tedna.

Tudi naslednja dirka prvenstva bo v Misanu, a pod imenom VN Emilije-Romanje. Na sporedu je čez dva tedna.