Sobota, 12. 7. 2025, 18.00
1 mesec, 2 tedna
MXGP Finske, kvalifikacijska vožnja
Jan Pancar na Finskem v kvalifikacijah brez novih točk

Jan Pancar je v kvalifikacijah na Finskem osvojil 17. mesto.
Jan Pancar je kvalifikacije za dirko svetovnega prvenstva v Kausali na Finskem končal na 17. mestu in tako ni dobil novih točk v SP. Najboljši je bil Belgijec Lucas Coenen.
Za Lucasom Coenenom so se uvrstili Nizozemec Calvin Vlaanderen, Italijan Andrea Bonacorsi in Španec Ruben Fernandez, sotekmovalec Tima Gajserja v ekipi Honde. Vodilni v SP Francoz Romain Febvre je bil šesti.
Dirka na Finskem je prva po tritedenskem poletnem premoru. Jan Pancar je v tej sezoni že posegal po uvrstitvah v deseterico na kvalifikacijah, ki prinašajo točke za SP, a tokrat se je moral zadovoljiti s 17. mestom. V seštevku je tako ostal pri 192 točkah, kar ga uvršča na 13. mesto.
Na vrhu je Romain Febvre s 589, Coenen je za pet točk zmanjšal zaostanek za njim (562), tretji je že daleč za njima Nizozemec Glenn Coldenhoff, tokrat šele 12., s 411 točkami.
Romain Febvre je v vodstvu skupnega seštevka točk.
Tim Gajser še vedno okreva po poškodbi rame na dirki v Švici konec aprila in nato še na treningu. Prestal je operacijo, nedavno pa je na družbenih omrežjih sporočil, da okrevanje po načrtih in da bo zelo kmalu spet na motorju. Med prisilnim odmorom je Gajser izpustil že šest dirk, pred tem je zmagal na petih, v seštevku pa ga tekmeci počasi potiskajo iz deseterice. Trenutno je s 305 točkami še na devetem mestu.
Prva vožnja dirke za VN Finske v razredu MXGP se bo v nedeljo pričela ob 13.15, druga pa ob 16.10.