MotoGP, VN Emilije Romanje

Bagnaia padel, Martin pa v zadnjem krogu izgubil zmago

Enea Bastianini | Enea Bastianini je slavil v Misanu. | Foto Guliverimage

Enea Bastianini je slavil v Misanu.

Italijanski motociklist Enea Bastianini je zmagovalec dirke za VN Emilije Romanje, potem ko je v zadnjem krogu z zvitim manevrom prehitel Španca Jorgeja Martina, sicer vodilnega v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva. Tretje mesto je osvojil Španec Marc Marquez. Aktualni prvak Francesco Bagnaia je odstopil.

Francesco Bagnaia  Ducati
Sportal Bagnaia v soboto dvakrat prvi, v nedeljo za stoto Ducatijevo zmago

Ducati je na dirkališču v Misanu dosegel jubilejno 100. zmago na dirkah za svetovno prvenstvo. Jorge Martin (Ducati Pramac) je v skupni razvrstitvi povečal prednost pred Italijanom Francescom Bagnaio (Ducati), ki ni dokončal VN Emilje Romanje. Vodilni Španec je do zdaj zbral 341 točk, Bagnaia jih ima 317, tretjeuvrščeni Enea Bastianini (Ducati) pa 282 točk.

Francesco Bagnaia  | Foto: Reuters Francesco Bagnaia Foto: Reuters Martin je bil od četrtega kroga na čelu, a mu je Bastianini vseskozi dihal za ovratnik in ga v zadnjem krogu z agresivnim manevrom tudi ukanil. Španec je po dirki dejal, da je bil izrinjen s steze, vodstvo dirke pa kljub njegovemu protestu ni spremenilo vrstnega reda.

"To je bila težka dirka. Menim, da sem bil najmočnejši, zaslužil bi si zmago," je bil po drugem mesturazočaran Martin, ki pa kljub temu zadovoljen zapušča Misano, saj ima šest dirk pred koncem svetovnega prvenstva 24 točk prednosti pred drugouvrščenim Bagnaio, ki je deset krogov pred koncem izgubil oblast nad svojim motorjem in zletel s steze.

"Jorge Martin je skozi celotno dirko vozil naravnost popolno, v zadnjem krogu pa sem izkoristil njegovo manjšo napako in ga prehitel. Vse skupaj je bilo zelo na meji in tesno, a se mi je izšlo," je po sedmi zmagi v kraljevskem motociklističnem razredu dejal 26-letni Bastianini, ki je rojen v Riminiju, le streljaj stran od dirkališča v Misanu.