Nedelja,
28. 9. 2025,
12.28

Osveženo pred

2 tedna, 6 dni

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,47

Natisni članek

Natisni članek

gasilci požar

Nedelja, 28. 9. 2025, 12.28

2 tedna, 6 dni

Obsežen požar v Rušah: na terenu več kot sto gasilcev, ena oseba potrebovala zdravniško pomoč

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,47
Požar Ruše | Foto Mediaspeed

Foto: Mediaspeed

Okoli 11. ure je zagorelo v poslovnih prostorih na območju Ruš, od koder se je ogenj razširil na več tamkajšnjih objektov, so sporočili s Policijske uprave Maribor. Požar je izbruhnil v tovarni Ecom, kjer izdelujejo opremo iz nerjavečih jekel in specialnih materialov za papirno, farmacevtsko, kemično in prehrambno industrijo. Ogenj je gasilcem uspelo omejiti, ena oseba je zaradi vdihovanja dima potrebovala zdravniško pomoč. Po prvih ocenah je nastala škoda v višini več milijonov evrov.

Gasilcem je požar po več urah uspelo pogasiti, čez noč bo na prizorišču dežurala požarna straža. Na intervenciji je sodelovalo več kot sto prostovoljnih gasilcev Gasilske zveze Ruše in Gasilske brigade Maribor. 

Gasilci zagotavljajo, da neposredne nevarnosti za okoliške prebivalce ni več. Ker intervencija in delo še potekata, ljudi prosijo, da se območju ne približujejo oziroma ne ovirajo intervencije.

Na kraju so bili poleg gasilcev in policistov tudi reševalci, ki so zaradi vdihovanja dima nudili pomoč eni osebi. "Ko bodo za to izpolnjeni pogoji in bo to varno, bomo policisti začeli opravljati ogleda kraja požara in ugotavljati vzroke za nastanek požara," so sporočili s PU Maribor.

Požar
Novice Ogenj zajel stanovanjsko hišo, ki je v celoti pogorela. Škode za več deset tisoč evrov.