Torek, 8. 5. 2018, 11.09
7 let
V več nemških mestih racije proti trgovini z ljudmi

Nemška policija od ponedeljka zvečer v Hamburgu, Bremnu in zvezni deželi Saška-Anhalt izvaja racije proti domnevni mreži trgovcev z ljudmi. Več osumljencev naj bi v Nemčijo z namenom nezakonitega dela pretihotapilo pretežno moldavske državljane.
Približno 800 policistov izvaja hišne preiskave na podlagi 21 sodnih nalogov. Tri moške - dva Nemca in Rusa - so že v ponedeljek začasno prijeli v Hamburgu, danes pa bodo odločili o morebitnem nadaljevanju postopka. Medtem ko so preiskave na območju Saške-Anhalt že končali, se v Hamburgu in Bremnu nadaljujejo tudi danes.
Med osumljenci naj bi nekateri imeli stike z nemškim gibanjem Reichsbürger, ki oporeka obstoju Zvezne republike Nemčije kot legitimne države. Kako natančno so preiskave povezane z gibanjem, policija ni pojasnila.