Po slovenskih trgovskih središčih in večjih železniških postajah ter v ljubljanskih mestnih avtobusih je vedno več digitalnih zaslonov, ki tvorijo največje tovrstno regijsko omrežje.
Samo v ljubljanskem mestnem potniškem prometu je do zdaj nameščenih 444 digitalnih zaslonov v 124 vozilih, ki potnikom kratkočasijo vožnjo in jim postrežejo z informacijami, ki jih skorajda ne morejo spregledati. Podjetje TSmedia, ki skrbi za omrežje digitalnih zaslonov, ugotavlja, da jih med vožnjo redno spremlja kar 84 odstotkov potnikov na ljubljanskih mestnih avtobusih. Obenem napovedujejo, da se bo omrežje digitalnih zaslonov, ki trenutno šteje tudi 88 digitalnih zaslonov v trgovskih središčih domala vseh velikih trgovcev po vsej Sloveniji, od Jesenic do Kočevja in od Kopra do Murske Sobote, že v kratkem okrepilo po vsej državi.
Prava informacija na pravem mestu
Digitalni zasloni pa niso zgolj statični predvajalniki vsebin, temveč omogočajo tudi ciljno prikazovanje vsebin. Tako je med drugim pri premičnih digitalnih zaslonih, recimo v avtobusih ljubljanskega mestnega potniškega prometa, mogoče sprožiti prikaz programa prireditev ravno takrat, ko se avtobus pelje blizu ustreznega gledališča ali razstavnega prostora, ali pa objavo razprodaje ravno takrat, ko se avtobus približa trgovini s popusti. Prek kode QR pa lahko bralec hitro pridobi še dodatne informacije o vsebini, ki jo je pravkar pregledal na digitalnem zaslonu.
Bralec aktivni soustvarjalec
Za dvosmernost komunikacije je prav tako poskrbljeno. Potniki na avtobusu niso le statični bralci vsebin, temveč z njo sodelujejo ali jo celo soustvarjajo. Prek mobilnega telefona, praviloma s kratkimi sporočili (SMS), se lahko udeležijo anket in nagradnih vprašanj ali celo dodajajo svoje izjave, ki se potem prikazujejo na delu digitalnega zaslona. Prav slednje je priljubljeno med mladimi, ki na avtobusih ljubljanskega potniškega prometa predstavljajo slabo četrtino vseh potnikov.