Matic Tomšič

Ponedeljek,
29. 6. 2015,
14.56

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Samsung pametni telefoni baterija Matic Tomšič

Ponedeljek, 29. 6. 2015, 14.56

8 let, 7 mesecev

Samsung razvil tehnologijo, ki bo razveselila mnoge uporabnike

Matic Tomšič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Največji proizvajalec pametnih telefonov na svetu je domnevno našel način za podvojitev zmogljivosti in življenjske dobe litij-ionskih baterij, ki jih vgrajuje v svoje mobilne naprave.

Uporabniki bolj zmogljive baterije v praktično vsaki raziskavi uvrščajo na vrh seznama prvin, ki jih želijo videti pri prihodnjih generacijah pametnih telefonov. Proizvajalci jim sicer poskušajo ugoditi, a je težava v tem, da se razvoj litij-ionskih baterij, ki mobilne telefone poganjajo že od 90. let prejšnjega stoletja, z malenkostnimi izboljšavami iz leta v leto premika res po polžje. To velja za baterijsko tehnologijo v potrošniškem segmentu, ki mora biti tudi cenovno učinkovita.

Namesto enega dva dni uporabe? Južnokorejski Samsung je medtem pred dnevi sporočil, da so njegovi strokovnjaki oddelka za nove tehnologije Research and Development našli način za podvojitev zmogljivosti baterij brez spreminjanja njihove velikosti. Natančnejših podrobnosti zaradi zaščite interesov niso izdali, je pa preboj po pisanju Best Mobs povezan s povečanjem slojev grafena, ki prekrivajo silicijevo površino Samsungovih baterij za mobilne naprave.

Slabe novice za tiste, ki so pravkar kupili novega S6 Ni še znano, če bo Samsung novo znanje o izkoristku baterij unovčil že ob neizogibnem jesenskem terminu izidov novih pametnih telefonov, ki je že tradicionalno rezerviran za modele Galaxy Note. Vsekakor nad novico ne bodo najbolj navdušeni tisti, ki so pravkar kupili enega od Samsungovih pomladnih paradnih konjev (Galaxy S6 in S6 Edge). Njuni bateriji namreč delujeta po načelu toplo-hladno, uporabnik, ki na telefonu gleda YouTube in poganja igre, pa se mora navaditi na dnevno priklapljanje polnilca.