Četrtek,
10. 1. 2013,
11.56

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

umor

Četrtek, 10. 1. 2013, 11.56

8 let, 8 mesecev

Priča o dolgovih in razmerjih z obdolženima Bavdkom in Šterom

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Litijski policisti pričo Emila Resnika, sicer brata umorjenega Tineta Resnika, za katerega je sodnica odredila prisilno privedbo, zaman iskali že sedemkrat.

Na izrecni predlog obdolženega nekdanjega policista Igorja Bavdka, ki se skupaj z Dragom Šterom na ljubljanskem okrožnem sodišču zagovarja zaradi umora 45-letnega Tineta Resnika iz Tep pri Litiji, je danes že tretjič na oder za priče stopil nekdanji policist Mitja Vehovec. Obtožnica Bavdku sicer očita, da je 7. novembra 2011 streljal na Resnika, kar naj bi mu naročil Šter. Sprva je Bavdek, ki je Šteru dolžan tri tisoč evrov, zatrjeval, da Šter nima nič z umorom, nato pa je svoj zagovor spremenil, češ da je bil zato, ker dolga ni mogel vrniti, prisiljen pomagati Šteru. Tožilstvo sicer navaja, da naj bi mu Šter za umor plačal 22 tisoč evrov. Priča: Bavdek me je dvakrat prosil za pomoč Priča je danes petčlanskemu sodnemu senatu pojasnila, da ga je Bavdek dvakrat prosil za pomoč. Ko je še delal kot policist, naj bi zanj v bazi schengenskega sistema preveril, ali je Tine Resnik pogrešana oseba, "a sem ga, ker se mi je zdelo to neprimerno, če že ne nezakonito, napotil, naj vloži vlogo na ministrstvo za notranje zadeve, drugič pa, ko me je na njegovem domu vpričo žene vprašal, ali mu lahko pomagam v zvezi s Šterom, kar sem tudi zavrnil".

Pojasnil je še, da je od različnih ljudi, tudi od policistov, slišal govorice, da naj bi se Šter sam prijavil na policijo, kjer ga niti dežurni policist ni dobro razumel. "Šter je prijavil umor osebe, hkrati pa rekel, da on tega ni storil, da je rekel le, naj se temu človeku samo noge polomijo," je navajala priča. Povedal je, da so se Bavdek, Šter in policist Bračič družili, da sta si brata Šter (Šter e je nekoč pisal Begić) vedno stala ob strani, da pa ne ve, ali je bil Šter skupaj z bratom v preteklosti obravnavan zaradi nasilnih dejanj. "Ne bom trdil, da sta bila mojstra borilnih veščin, vem pa, da jih obvladata," je povedal Vehovec.

Bavdek priči dolžan 30 tisoč evrov Priča že nekaj časa ni več policist, temveč ima svoje podjetje. Zavrnil je, da bi Bavdek kdaj delal zanj, povedal pa je, da mu je enkrat pomagal skupaj s sinom prepeljati nekaj avtomobilov z ene lokacije na drugo, brezplačno. Zanikal je tudi, da bi bila z Bavdkom prijatelja, čeprav je na enem od prejšnjih zaslišanj povedal, da so se nekaj časa intenzivno družili. Povedal je, da sta se z Bavdkom spoznala v Zadru, kjer ju je družila ljubezen do jadranja in kjer je Šter imel dve plovili. Poudaril je tudi, da mu Bavdek dolguje 30 tisoč evrov, ko je poskušal speljati nek posel, da dolguje tudi nekaterim drugim, da si je denar sposodil celo v tujini. "Nobenega interesa nimam, da bi ščitil Bavdka in obremenjeval Štera," je pojasnil in dodal, da ga je Bavdek pred dvema dnevoma klical iz pripora, a da se nista pogovarjala nič posebnega, včeraj pa se je, ko je imel opravke v bližini, oglasil pri Bavdkovi ženi in sinu.

Bavdek: Lindav s PU Kranj mi je onemogočil posel "Stalno se pogovarjamo o mojih dolžniško-upniških razmerjih, zato bi rad temu enkrat naredil konec," se je k besedi javil Bavdek. Povedal je, da je imel na banki že odobren kredit v višini dva milijona evrov, a naj bi mu to onemogočilo posredovanje nekega policista, izposojeni denar pa se je trudil vrniti. "Boštjan Lindav s PU Kranj je rekel, da dokler bo on v Kranju, jaz posla ne bom dobil," je povedal Bavdek, priča pa je njegove navedbe potrdila.

Kot je po koncu pričanja ugotovila predsednica senata, postopek težko konča, dokler na sodišče ne pride žrtvin brat Emil Resnik. Že šestkrat oziroma sedemkrat je odredila prisilno privedbo, a so ji litijski policisti sporočili, da ga na naslovu ne najdejo, zato bo o tem obvestila ljubljansko policijsko upravo. Sojenje se nadaljuje 24. januarja, ko bo morda prišla priča, nato pa so na vrsti listinski dokazi.