Thermometer Blue 0

Veselin Vujović

Sobota, 16. 1. 2016, 23.27

"Dobiti tekmo brez gola od daleč je misija nemogoče"

Slovenski rokometaši so si zapletli življenje s porazom proti Švedom 21:23 na uvodu evropskega prvenstva, čeprav so imeli po visokem zaostanku priložnost celo za vodstvo.

Slovenci so ocenjevali, da bi proti Švedom celo najlažje prišli do zmage na evropskem prvenstvu. A se jim račun ni izšel. Skandinavci so prevladovali, še posebej v prvem polčasu in v prvih minutah drugega, ko se je njihova prednost povzpela na osem golov. A so nato slovenski rokometaši v drugem delu odigrali bolj požrtvovalno in hitreje ter po delnem izidu 10:2 Švede ujeli, a zapravili možnost za vodstvo. Tekmeci pa jim še ene priložnosti niso ponudili.

"Dobiti tekmo brez gola od daleč je misija nemogoče. V drugem polčasu smo pritiskali, danes je zmagala boljša ekipa. Zadovoljen sem z drugim polčasom, poskusili bomo dobiti kakšno tekmo v skupini," je na tiskovni konferenci po tekmi dejal slovenski selektor Veselin Vujović.

Tudi Švede vodi nekdanja igralska legenda. Staffan Olsson je tokrat z odliko začel prvenstvo. "S prvim polčasom se zelo zadovoljen, v drugem smo imeli težave z igralcem manj, izgubili smo ritem. Zelo zadovoljen sem z obrambo," je dejal švedski selektor.