Četrtek,
1. 8. 2013,
21.16

Osveženo pred

1 leto, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

potovanje dieta letališče avto avtobus

Četrtek, 1. 8. 2013, 21.16

1 leto, 1 mesec

Potovalne pasti za vašo dieto

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue Green 4
Nikakor ni naključje, da se vaša dieta prav med potovanjem ponavadi poslovi. In verjemite: stroški za telefonijo iz tujine so proti temu, kaj se dogaja z vašo dieto, majhna skrb.

Ponavadi se ravno poleti, ko je čas dopustov in se ležerno namestimo na brisačo, odpovemo naši dieti. Je že prav, da se malo spočijemo, a vseeno moramo paziti na dieto, paziti na to, kaj, kdaj in kako jemo, saj bomo sicer dietni ciklus ne le porušili, ampak tudi vrnili v stanje, ki je bilo mesece pred našim oddihom. Zavedati pa se moramo, da je energija, ki jo pridobivamo iz hrane, med potovanjem še kako pomembna, saj se mora telo zaradi stresa in drugih nepredvidenih dejavnikov veliko bolj potruditi, da mu ne zmanjka energije.

Katere pa so naše največje napake, ki jih počnemo? Kako naj vemo, v katerem grmu tiči zajec, ki bo našo močno voljo odnesel proč? Sledimo navodilom in veliko lažje bomo tudi med potovanjem in oddihom ohranili našo dieto pri življenju. Zajtrk v avtu Vas mika, da bi se ustavili v drive-in restavraciji? Ustavite se raje v trgovini in kupite nekaj sadja. Lažje ga boste med vožnjo pojedli, bolj zdravo bo in vaša dieta ne bo trpela. Če se odpravljate na daljšo pot z avtom, preverite zaloge vode.

Na letališču Če je le mogoče, pred letom ne jejte. Obrok boste tako ali tako dobili na letalu, ponavadi nezdrav, želodec pa bo poln. Hrana pred letom ni priporočljiva, ker v nas dviguje tudi napetost, saj se ob polnem želodcu slabše počutimo, slabo počutje pa ni dober sopotnik za dolg let. Če že morate nekaj pojesti, potem vam priporočamo zelenjavno juho ali suši. Prigrizek za na pot Če potujemo z avtom, avtobusom ali vlakom, moramo računati na to, da bomo na daljši poti lačni. Predlagamo vam, da se oskrbite z oreščki, suhim sadjem nemastnim jogurtom, bananami in energijskimi ploščicami. Predvsem se na dolgi poti izogibajte beljakovin in poskrbite za dovolj veliko količino tekočine. Vsa ta hrana vam ne bo delala težav v želodcu, obenem pa ne bo napadla vaše diete.