Četrtek, 5. 11. 2015, 9.52
11 mesecev, 2 tedna
Pet razlogov, zakaj bi se morali več smejati
Smejte se in svet okoli vas bo zažarel v lepši luči. Tudi strokovnjaki potrjujejo: smeh izboljša vaše razpoloženje in hkrati skrbi za splošno dobro počutje telesa. Zato sprostite obrvi, zajemite sapo in si dajte duška: za vas smo izbrali pet dokazov, ki vas bodo prepričali, zakaj se boste od danes naprej bolj pogosto smejali.
Smeh je pravi lifting za obraz: ko se smejete, se na obrazu aktivira 20 različnih mišic, kar blagodejno vpliva na bolj napeto kožo obraza.
V boju proti stresu: s smehom se v telesu sprosti tako imenovani endorfin, hormon sreče. Večkrat se boste smejali, bolj boste srečni in sproščeni.
S smehom do večje ustvarjalnosti: raziskave so pokazale, da smeh povečuje optimizem med ljudmi in hkrati tudi njihovo željo po uspehu, storilnosti in ustvarjalnosti.
Izboljša krvni pretok: s smehom boste poskrbeli za boljšo prekrvavitev organov in posledično tudi za zdravje svojega srca.
S smehom do boljšega spanca: če imate težave z nespečnostjo, si privoščite smejalno terapijo. S smejanjem bo napetost v vašem telesu popustila, stres bo izginil in vi si boste lahko končno privoščili konkreten spanec.
Ne skrivajte svojega nasmeha!
Torej, od danes naprej se bomo smejali bolj pogosto in iz srca! Za bolj samozavesten nasmeh pa je pomembno, da so vaši zobje lepi in čisti.
Kako do lepega in bolj samozavestnega nasmeha?
Osnova je nedvomno pravilna ustna higiena: pravilno ščetkanje bo vašemu nasmehu dodalo pravi filmski sijaj.
Ob pravilni tehniki ščetkanja je dovolj, da zobe umijete enkrat na dan, toda ob predpostavki, da odlično obvladate osnovna pravila, s pomočjo katerih boste lahko najtemeljiteje oščetkali svoje zobe in rob dlesni, kjer se nabira največ bakterij:
1. Ščetko prislonite k dlesnim, tako da bo polovica ščetin pokrivala dlesni, polovica pa zobe. Ščetine usmerite v zgornjo dlesen. Čistite z majhnimi krožnimi gibi brez pritiskanja.
2. Z majhnimi krožnimi gibi in ščetinami, usmerjenimi v dlesen, se pomikajte proti zadnjim zobem.
3. Pri spodnjih zobeh usmerite glavo ščetke v spodnjo dlesen in nadaljujte s krožnimi gibi brez pritiska.
4. Težko dostopna mesta enostavno očistite, če ščetko postavite navpično.
5. Prednosti široke glave ščetke pridejo do izraza pri čiščenju zadnjih površin kočnikov.
6. Tudi ozka mesta pri spodnjih zobeh s tako oblikovano glavo ščetke odlično očistimo.
Ključnega pomena je tudi izbira ustrezne zobne ščetke
Izbrati morate ščetko, ki bo uspešno opravila svoje delo in je hkrati dovolj nežna, da ne poškoduje vaših dlesni. Če hočete temeljito in vsakodnevno odstranjevati zobne obloge, bo mehka zobna ščetka z več tisoč vlakni, kot je na primer Curaprox CS 5460, odlična izbira. Ravno zaradi velikega števila vlaken, ki ji dajejo mehkobo, bo za temeljito čiščenje dovolj že rahel pritisk, prav tako pa bo neboleče in brez poškodb lahko očistila rob med zobom in dlesnijo.
Zobna ščetka opravi samo 70 odstotkov dela
V svojo dnevno rutino v ustni higieni morate vključiti tudi uporabo medzobne ščetke, ki bo dopolnila delo zobne ščetke in tako dosegla stoodstotno ustno higieno. Medzobna ščetka namreč doseže tiste kotičke, ki jih ščetka ne more: temeljito bo očistila medzobne prostore, ki predstavljajo 30 odstotkov zobnih površin in tako preprečila pojav zobne gnilobe in vnetja dlesni.
Do lepšega nasmeha z zmagovitim dvojcem
Do lepega nasmeha vas tako ločita samo dva koraka: da usvojite pravilne tehnike ščetkanja in preizkusite učinkovito moč dvojca Superduo, ki združuje dva vrhunska izdelka – ščetko CS 5460 ultra soft in tri velikosti medzobnih ščetk CPS prime.