Ponedeljek, 25. 5. 2020, 12.00
4 leta, 6 mesecev
Pot pod roke
Medtem ko se naše življenje po težavnih dveh mesecih spet nekoliko umirja, ko se trgovine spet odpirajo, ko lahko posedamo ob kavah s prijatelji in naše gibanje ni več omejeno, še vedno v zraku visi vprašanje, kdaj se bomo lahko znova brezskrbno podali po svetu. Meje s sosednjimi državami se resda odpirajo, a marsikdo s polnimi pljuči zadiha šele daleč od doma, šele tedaj se popolnoma sprosti.
Yosemite
In tovrstnim popotnikom ta čas še vedno ostaja na voljo zgolj virtualen sprehod po največjih znamenitostih sveta, pri čemer je na svetovnem spletu (brezplačno) res na voljo skorajda vse. Tako se lahko podamo po naravnih parkih v ZDA, na primer po kalifornijskem parku Yosemite, kjer nam med drugim kamera v rokah snemalca še bolj približa pristni občutek potepanja. Lahko se tudi brez strahu približamo havajskim ognjenikom ali pa se na povsem drugi strani sveta z Davidom Attenboroughom potopimo v podvodni svet in raziščemo Veliki koralni greben. Pod vodo si lahko ogledamo tudi kar nekaj ostankov davno potopljenih ladij, v Egiptu zakorakamo v grobnice faraonov, se podamo na dogodivščino v namibijsko puščavo ali uživamo v severnem siju, virtualno pa se lahko sprehodimo tudi po eni največjih znamenitosti sveta – kitajskem zidu.
Tadž Mahal
Številne znamenitosti, ki so na seznamu Unescove dediščine, so prav tako dosegljive z le nekaj kliki, na primer Tadž Mahal, pariška palača Versailles, Stonehenge, spominski park v Hirošimi itd. Če vas bolj zanimajo velemesta, pa prav tako ni težav – London, Amsterdam, Rio de Janeiro z znamenitim kipom Kristusa Odrešenika itd., vse to vam je na voljo. In če vam to še vedno ni dovolj, je Nasa s posnetki z misije iz leta 2012 poskrbela, da lahko "stopite" tudi na Mars.
Rio de Janeiro
Seveda pa je pri tej obliki alternativnega popotovanja po svetu zelo pomembno, da imamo dobrega ponudnika telekomunikacijskih storitev.
Naročnik oglasne vsebine je Telemach.