SiolNET. Trendi Film in TV
0,83

termometer

  • Messenger
  • Messenger

Letošnji nominiranci za oskarje so ... #video

0,83

termometer

Razglasili so nominirance za jubilejno, že 90. podelitev najprestižnejših filmskih nagrad, ki bo 4. marca. Favoriti za največ nagrad so filmi Oblika vode, Trije plakati nad mestom in Zbeži!.

Nominiranci za najboljši film:

Pokliči me po svojem imenu

Najtemnejša ura

Dunkirk

Zbeži!

Lady Bird

Fantomska nit

Zamolčani dokumenti

Oblika vode

Trije plakati pred mestom

Nominiranci za najboljšega režiserja:

Christopher Nolan, Dunkirk

Jordan Peel, Zbeži!

Greta Gerwig, Lady Bird

Paul Thomas Anderson, Fantomska nit

Guillermo Del Toro, Oblika vode

Nominiranci za najboljšega igralca v glavni vlogi:

Timothee Chalamet, Pokliči me po svojem imenu

Daniel Day-Lewis, Fantomska nit

Daniel Kaluuya, Zbeži!

Gary Oldman, Najtemnejša ura

Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Nominiranke za najboljšo igralko v glavni vlogi:

Sally Hawkins, Oblika vode

Frances McDormand, Trije plakati nad mestom

Margot Robbie, Jaz, Tonya

Saorsie Ronan, Lady Bird

Meryl Streep, Zamolčani dokumenti

Nominiranci za najboljšega igralca v stranski vlogi:

Willem Dafoe, Projekt Florida

Woody Harrelson, Trije plakati pred mestom

Richard Jenkins, Oblika vode

Christopher Plummer, Ves denar sveta

Sam Rockwell, Trije plakati pred mestom

Nominiranke za najboljšo igralko v stranski vlogi:

Mary J. Blige, Mudbound

Allison Janney, Jaz, Tonya

Lesley Manville, Fantomska nit

Laurie Metcalf, Lady Bird

Octavia Spencer, Oblika vode

Nominiranci za najboljši izvirni scenarij:

Ljubezen na prvo bolezen

Zbeži!

Lady Bird

Oblika vode

Trije plakati pred mestom

Nominiranci za najboljši prirejeni scenarij:

Pokliči me po svojem imenu

The Disaster Artist

Logan: Wolverine

Velika igra

Mudbound

Nominiranci za najboljši tujejezični film

Una Mujer Fantástica, Čile

L'insulte, Libanon

Brez ljubezni, Rusija

O telesu in duši, Madžarska

Kvadrat, Švedska

Nominiranci za najboljši animirani celovečerni film:

Mali šef

The Breadwinner

Koko in velika skrivnost

Bikec Ferdinand

Z ljubeznijo, Vincent

Nominiranci za najboljšo glasbo v filmu:

Dunkirk

Fantomska nit

Oblika vode

Vojna zvezd: Poslednji jedi

Trije plakati pred mestom

Nominiranci za najboljšo skladbo v filmu:

Remember Me (Koko in velika skrivnost)

Mystery of Love (Pokliči me po svojem imenu)

This Is Me (Največji šovmen)

Mighty River (Mudbound)

Stand Up For Something (Marshall)

Nominiranci za najboljšo filmsko montažo:

Voznik

Dunkirk

Jaz, Tonya

Oblika vode

Trije plakati pred mestom

Nominiranci za najboljšo scenografijo:

Lepotica in zver

Iztrebljevalec 2049

Najtemnejša ura

Dunkirk

Oblika vode

Nominiranci za najboljše posebne učinke:

Iztrebljevalec 2049

Varuhi galaksije, 2. dejanje

Kong: Otok lobanj

Vojna zvezd: Poslednji jedi

Vojna za Planet opic

Nominiranci za najboljšo fotografijo:

Iztrebljevalec 2049

Najtemnejša ura

Dunkirk

Mudbound

Oblika vode

Nominiranci za najboljšo kostumografijo:

Lepotica in zver

Najtemnejša ura

Fantomska nit

Oblika vode

Viktorija in Abdul

Nominiranci za najboljšo montažo zvoka:

Voznik

Iztrebljevalec 2049

Dunkirk

Oblika vode

Vojna zvezd: Poslednji jedi

Nominiranci za najboljše mešanje zvoka:

Voznik

Iztrebljevalec 2049

Dunkirk

Oblika vode

Vojna zvezd: Poslednji jedi

Nominirance v vseh kategorijah najdete tukaj

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

delitve: 1
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin