zoi, Hitrostno drsanje, 500 m, moški

Gostitelji se veselijo olimpijskega rekorda in zlata

Tingyu Gao |  Tingyu Gao je olimpijski prvak na 500 metrov. | Foto Guliverimage

Tingyu Gao je olimpijski prvak na 500 metrov.

V disciplini hitrostnega drsanja na 500-metrski razdalji je zlato medaljo v Pekingu osvojil Kitajec Tingyu Gao, ki je s časom 34,32 sekunde postavil tudi olimpijski rekord. Drugi je bil s časom 34,39 sekunde Min Kyu Cha iz Južne Koreje, tretji pa Japonec Wataru Morishige (34,49).

Suzanne Schulting
Sportal Nizozemki zlato in svetovni rekord
Nils van der Poel, Patrick Roest
Sportal Najboljša hitrostna drsalca sta se zapletla v spor

Štirindvajsetletni Gao je član kitajske reprezentance v hitrostnem drsanju od leta 2016 in je na svojem prvem olimpijskem nastopu leta 2018 v Pyeongchangu osvojil bronasto medaljo. Na odprtju iger v Pekingu prejšnji petek je skupaj s tekmovalko v skeletonu Dan Zhao nosil kitajsko zastavo.

Naslov olimpijskega prvaka je branil Norvežan Haavard Holmefjord Lorentzen, ki se je moral z 0,60 sekunde zaostanka zadovoljiti s 15. mestom.