Bormio, superveleslalom (m)

Parisu še druga zmaga, točke Čatru, proga Stelvio terjala novo žrtev #video

Martin Čater | Martin Čater je osvojil 26. mesto. | Foto Sportida

Martin Čater je osvojil 26. mesto.

Po petkovem smuku se je v Bormiu odvil še superveleslalom. Novo zmago si je priboril domačin Dominik Paris, ki je za stotinko sekunde ugnal Avstrijca Matthiasa Mayerja. Od trojice Slovencev je točke svetovnega pokala osvojil le Martin Čater, ki je končal na 26. mestu. Zaradi včerajšnjega padca na štartu ni bilo najboljšega slovenskega superveleslalomista te sezone, Klemna Kosija, ki je že dopotoval v Slovenijo. Tudi danes je bila tekma zaradi grdega padca za nekaj časa prekinjena. Skupil jo je Norvežan Stian Saugestad.

Klemen Kosi
Sportal Kosi odhaja domov z zlomljenim nosom

Smučarji so na progi Stelvio superveleslalom nazadnje vozili pred desetimi leti, ko je na finalu svetovnega pokala tretje mesto osvojil Slovenec Aleš Gorza.

Kdo je nesporni kralj Bormia, je znova dokazal Italijan Dominik Paris, ki mu je proga Stelvio pisana na kožo. V spodnjem delu proge je pokazal izjemen povratek in na koncu za stotinko sekunde prehitel Avstrijca Matthiasa Mayerja, na tretjem mestu je končal Norvežan Aleksander Aamodt Kilde (+0.46). Italijan je slavil enajsto zmago v svetovnem pokalu, 26-krat je stal na odru za zmagovalce. Postal je komaj četrti zmagovalec moških superveleslalomov v Bormiu in prvi ne-Avstrijec s tovrstnim dosežkom.

Devetindvajsetletni Paris je tako edini s štirimi zmagami na tej zahtevni progi. Kralj Stelvia je prehitel Avstrijca Michaela Walchhoferja in Hermanna Maierja, ki sta v Bormiu trikrat stopila na najvišjo stopničko zmagovalnega odra.

Norvežan pristal v zaščitnih mrežah

Neizprosna proga Stelvio je po padcu Klemna Kosija danes terjala novo žrtev. S številko 25 je po zdrsu grdo padel Norvežan Stian Saugestad in pristal v zaščitnih mrežah. Tekma je bila za nekaj časa prekinjena, Saugestad se je po padcu sicer postavil na noge, a ga je kljub temu v bolnišnico odpeljal reševalni helikopter.

Grd padec Saugestada:

Čater "rešil" slovensko čast

Med slovenskimi smučarji je točke osvojil le Martin Čater, ki je z zaostankom 2,40 sekunde osvojil 26. mesto. Miha Hrobat je osvojil 34. mesto (+2.79), Boštjan Kline, ki je imel na progi ogromno težav, je bil 37. (+3.01)

Vodilni v superveleslalomskem seštevku Norvežan Aksel Lund Svindal se ne ledeni površini v Bormiu ni znašel najbolje, osvojil je 17. mesto. Nastop se je ponesrečil tudi drugemu Norvežanu Kjetilu Jansrudu, ta je odstopil in tako zabeležil še drugo ničlo v Bormiu.

Svetovni pokal se bo nadaljeval na novega leta dan, ko bo v Oslu paralelna tekma.