Thermometer Blue 0

Nižni Tagil smučarski skoki Peter Prevc Peter Prevc Robert Kranjec Anže Semenič Severin Freund

Sobota, 12. 12. 2015, 9.50

Spet ta Nemec: Peter Prevc zaostal le za Severinom Freundom

Najboljši slovenski skakalec Peter Prevc je na posamični tekmi v Nižnem Tagilu zasedel odlično drugo mesto. Za slovenskega šampiona je bil spet premočen Nemec Severin Freund.

Tretji je bil Norvežan Joachim Hauer, slovenski uspeh pa je dopolnil Anže Lanišek s sedmim mestom (130,5 in 125 m, 232,1), preostali Slovenci pa se niso uvrstili v finale. Robert Kranjec je delil 36. mesto (113,5 m, 86,2), Jurij Tepeš je končal na 46. (106,5 m, 78,9), pa na 47. mestu. (104 m, 75,7).

Nemec je vodil že po prvi seriji, Norvežan Daniel-Andre Tande je na drugem mestu zaostajal za 2,1 točke, (133 m, 129,2), Prevc na tretjem mestu pa za tri točke.

Lanišek je šel z veseljem na skakalnico

Devetnajstletni Anže Lanišek, v odsotnosti Domna Prevca je bil najmlajši v slovenski zasedbi, je bil po prvi seriji sedmi. V finalu je na svoji sedmi posamični tekmi pokala zdržal pritisk in uvrstitev v deseterici, s tem pa je izboljšal svoj prejšnji najboljši dosežek v pokalu, saj je bil pred tem Domžalčan najvišje na 19. mestu 5. decembra letos v Lillehammerju.

"Razlika med Lillehammerjem in to tekmo je bila v tem, da sem šel tokrat bolj z veseljem na skakalnico in potem vse teže bolj gladko. To je bila glavna razlika. Ne glede na to, da nimam veliko nastopov v svetovnem pokalu, pa ne čutim pritiska. Le veselje, ko pride dober izid. Se sicer vse da narediti bolje, vendar bom skušal nadaljevati mirno naprej, kot sem že doslej," je dejal Lanišek.

Heuer je s petega mesta napredoval na tretje in tako kot Lanišek dosegel izid kariere; pred tem je bil najvišje na 15. mestu, tudi v Lillehammerju prejšnjo nedeljo. Na čelu je bil vse do nastopa Prevca, ki je v slabih vetrovnih razmerah skočil 123 m in prevzel vodstvo. Po zaletišču se je spustil še Freund in ponovno skočil krepko prek 130 m in za 11,5 točke ugnal Prevca.

Nemec že pri številki 20

Sedemindvajsetletni Freund, svetovni prvak in branilec velikega kristalnega globusa, je dosegel dvajseto zmago v karieri, drugo od štirih možnih v tej sezoni ter ohranil vodstvo v seštevku svetovnega pokala (280 točk); Prevc je drugi (264), njegov mlajši brat Domen pa je izgubil mesto med deseterico in je 11.

Kar pet Norvežanov je bilo med prvo deseterico, za Hauerjem so se zvrstili Andreas Stjernen, Johann Forfang in Daniel-Andre Tande, Kenneth Gangnes pa je bil mesto za Laniškom.

Preostali Slovenci so si veliko več obetali po skokih, ki so jih dosegli pred tekmo. Tako je bil Tepeš najboljši v poskusni seriji (136 m), Lanišek četrti (131,5), 11. mesto je delil Kranjec (122,5 m), 14. je bil Prevc (116,5 m), le Anže Semenič je bil na 45. mestu (101 m) slabše razpoložen.

Lanišek se je izkazal že v petkovih kvalifikacijah; zasedel je tretje mesto, le za malenkost sta ga prehitela Norvežan Anders Fannemel in Poljak David Kubacki. Lanišek je skočil 128 metrov, štiri več od Jureta Tepeša, ki je zasedel deseto mesto. Robert Kranjec je bil 25., Anže Semenič pa 38. Izpadel je Jernej Damjan, od favoritov pa tudi Poljak Kamil Stoch.

V nedeljo bo v Nižnem Tagilu še druga tekma.