Sreda, 18. 6. 2025, 12.15
10 ur, 37 minut
Marcel Hirscher
Obeta se pestra zima: Marcel Hirscher se spet vrača

Marcel Hirscher bo še enkrat poskusil.
Marcel Hirscher, eden najboljših smučarjev vseh časov, je na družbenih omrežjih sporočil, da se prihodnjo sezono spet vrača na bele strmine. Kot kaže, se nam obeta pestra zimska sezona.
"Zdaj lahko rečete, da gre za vrnitev," je na družbenih omrežjih zapisal Marcel Hirscher, osemkratni zmagovalec svetovnega pokala, ki se je ob prvi vrnitvi poškodoval decembra lani. Avstrijec si očitno želi poskusiti še enkrat.
"Rehabilitacija je potekala zelo dobro, atletski treningi so v teku. Lepo je biti spet profesionalni športnik. Pripravljen sem na novo sezono," je med drugim povedal Hirscher.
Eden ključnih dejavnikov pri ponovni vrnitvi je verjetno odločitev Mednarodne smučarske zveze (FIS), ki športnikom, ki so imeli, tako kot Hirscher, v prejšnji sezoni "wild card", omogoča, da zahtevajo nekakšen status poškodovanca. To pomeni, da ima 36-letni Hirscher "wild card" tudi v prihodnji sezoni.
Potem ko je Hirscher prejšnjo zimo lahko štartal do 20-krat, a si je po tretji dirki natrgal križne vezi, mu je še vedno ostalo 17 nastopov.
Preberite še: