8 let, 1 mesec

Marjan Jelenko

Sobota, 16. 3. 2013, 11.42

Jelenko za konec 19.

V Oslu se je končala sezona svetovnega pokala nordijskih kombinatorcev. Zadnjo tekmo je dobil Francoz Jason Lamy Chappuis, ki pa po treh letih vendarle ni skupni zmagovalec pokala.

To je že tekmo pred koncem postal Nemec Eric Frenzel, ki jo tokrat z zaostankom štirih desetink sekunde osvojil drugo mesto. Tretji je bil Avstrijec Wilhelm Denifl.

Slovenijo je med 30 najboljšimi kombinatorci sezone zastopal Marjan Jelenko, ki je zabeležil še eno solidno uvrstitev. Po dveh skokih je držal 11. mesto, po 15 kilometrov dolgem teku pa je nekoliko nazadoval, na koncu je zasedel 19. mesto.

"Marjan je danes nastopil nekoliko z rezervo. Na skakalnici nismo imeli svojih smučih, zato smo morali nastopiti s sposojenimi. S samo sezono sem zadovoljen, predvsem z nastopi Marjana," je po tekmi razmišljal glavni trener Primož Triplat.