smučarski kros Filip Flisar

Sobota, 16. 2. 2019, 10.40

SMUČARSKI KROS, FELDBERG, PRVA TEKMA

Flisar v Feldbergu končal v osmini finala

Filip Flisar | Filip Flisar je tekmovanje končal v osmini finala. | Foto Guliver/Getty Images

Filip Flisar je tekmovanje končal v osmini finala.

Slovenski smučar prostega sloga Filip Flisar je tekmo svetovnega pokala v smučarskem krosu v nemškem Feldbergu končal v osmini finala. V drugi skupini je zasedel zadnje, četrto mesto, pred njim so končali Avstrijec Daniel Taxler, Nemec Daniel Bohnacker in Švicar Romain Detraz. Flisar si je prek petkovih kvalifikacij zagotovil tudi nastop na nedeljski tekmi v Feldbergu. Mariborčan se je moral zadovoljiti s 25. mestom.

V velikem finalu je prvi ciljno črto prečkal Švicar Ryan Regez pred Nemcem Florianom Wilmsmannom in Kanadčanom Kevinom Druryjem. Brez zmagovalnih stopničk je ostal Švicar Alex Fiva.

V skupnem seštevku je prvi Francoz Bastien Midol s 460 točkami, drugi je Fiva z 293. Flisar je na 26. mestu, zbral je 68 točk.

Med ženskami je bila najboljša Švedinja Sandra Naeslund, drugo mesto je osvojila njena rojakinja Lisa Andersson, tretje pa Francozinja Alizee Baron.