8. 3. 2016,
22.41

5 let, 2 meseca

Thermometer Blue 0

smučarski tek svetovni pokal Canmore Kanada Anamarija Lampič Anamarija Lampič Vesna Fabjan Alenka Čebašek Nika Razinger

Torek, 8. 3. 2016, 22.41

Dan, ko so kraljevale Norvežanke

Na tekmi svetovnega pokala v kanadskem Canmoru so norveške smučarske tekačice v skiatlonu na 2 x 7,5 km dosegle trojno zmago.

Slavila je Heidi Weng pred Therese Johaug in Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Najboljši Slovenki sta bili Vesna Fabjan na 29. mestu in Alenka Čebašek na 30. Tretja slovenska predstavnica Nika Razinger je bila 45.

V slovenskem taboru so bili bolj zadovoljni po drugem delu, saj so po prvem v klasiki tri slovenske tekmovalke v smučini že precej zaostale. Najbolje je kazalo Čebaškovi, ki je bila na 28. mestu začasno med dobitnicami točk. Slabše sta prvi del opravili Vesna Fabjan na 37. in Nika Razinger na 43. mestu, nato pa je prosta tehnika prinesla tudi nekoliko boljše dosežke in pomešala vrstni red Slovenk.

Fabjanova je najbolj napredovala in se v cilju kot najboljša Slovenka razveselila 29. mesta s 3:15,6 minute zaostanka, osvojila pa tudi dve točki svetovnega pokala. Tik za njo se je uvrstila Čebaškova (+3:16,1), ki je za točko v pokalu ugnala Američanko Caitlin Gregg. Razingerjeva je šesto tekmo kanadske turneje končala na 45. mestu (+ 5:42,0).

Med fanti je na 2 x 15 kilometrov slavil prav tako Norvežan Martin Johnsrud Sundby. Za 2,8 sekunde je ugnal Rusa Sergeja Ustjugova, tretji pa je bil Finec Matti Heikkinen (+ 3,7). Slovenskih tekmovalcev ni bilo na startu.