teniški globus

Sobota, 15. 10. 2022, 22.35

Teniški globus, 15. oktober

V finalu Gijona prvi nosilec proti nepostavljenemu Američanu

Andrej Rubljov | Andrej Rubljov je v polfinalu Gijona s 6:4 in 6:4 odpravil Avstrijca Thiema. | Foto Reuters

Andrej Rubljov je v polfinalu Gijona s 6:4 in 6:4 odpravil Avstrijca Thiema.

Prvi nosilec iz Rusije Andrej Rubljov in nepostavljeni Američan Sebastian Korda (ZDA) sta finalista prve izvedbe turnirja ATP 250 v Gijonu na severu Španije.

Rubljov, trenutno deveti igralec na svetu, je v polfinalu premagal Avstrijca Dominica Thiema s 6:4, 6:4, Korda, sin nekdanjega češkega tenisača Petra Korde, pa je bil boljši od Francoza Arthurja Rinderknecha s 7:6 in 6:3.

Američan (47. na lestvici ATP) se bo v njegovem prvem finalu v 2022 potegoval za drugi naslov ATP v karieri (Parma 2021), Rus pa je letos osvojil že tri turnirje (Marseille, Dubai, Beograd), skupno enajst.

V Firencah za naslov Wolf in Auger-Aliassime

V finalu teniškega turnirja ATP 250 v Firencah z nagradnim skladom 612.000 evrov bosta nastopila Američan Jeffrey John Wolf in Kanadčan Felix Auger-Aliassime.

Američan se je v prvi finale ATP v karieri uvrstil po zmagi nad kvalifikantom Mikaelom Ymerjem s Švedske (6:4, 6:4), Kanadčan, ki je kot 13. igralec na svetu prvi nosilec turnirja, pa je bil boljši od domačina Lorenza Musettija s 6:2 in 6:3. V nedeljo ob 17. uri bo imel priložnost za drugi naslov v karieri po letošnjem Rotterdamu.

Jasmine Paolini po Portorožu 2021 znova v finalu turnirja WTA

Rusinja Ana Blinkova in Italijanka Jasmine Paolini se bosta srečali v zaključnem dvoboju teniškega turnirja v Romuniji z nagradnim skladom dobrih 250.000 evrov.

Štiriindvajsetletna Blinkova, trenutno 138. igralka na svetu, se je prvič uvrstila v finale turnirja WTA. V polfinalu je bila boljša od tri leta mlajše rojakinje Anastazije Potapove (48.) s 5:7, 6:4 in 6:4.

Jasmine Paolini (78.) je doslej le enkrat igrala v finalu turnirja WTA in tedaj zmagala. Bilo je to leta 2021 v Portorožu, ko je bila boljša od Američanke Alison Riske.

Šestindvajsetletna Italijanka je v polfinalu Cluj-Napoce premagala Wang Xiju (7:5, 4:6, 6:3), ki bo čez slab mesec v Velenju zastopale barve Kitajske v dvoboju pokala Billie Jean King proti Sloveniji.

Swiatek v finalu San Diega, drugi polfinale začasno prekinjen

Številka ena ženskega tenisa Poljakinja Iga Swiatek se je uvrstila v finale turnirja serije WTA v San Diegu v ZDA. V polfinalu, kjer je ponagajal tudi dež, je premagala šesto igralko sveta, domačinko Jessico Pegula s 4:6, 6:2 in 6:2.

V finalu bo igrala proti zmagovalki dvoboja med Hrvatico Donno Vekić in še eno Američanko Danielle Collins. A Poljakinja bo morala na nasprotnico še malo počakati, saj je bil drugi polfinalni obračun v tretjem nizu začasno prekinjen. Obe igralki sta dobili po en niz s 6:4, v zadnjem pa zaenkrat vodi Collins s 4:2.

V ponovitvi letošnjega četrtfinala z odprtega prvenstva Francije je prvi niz pripadel Peguli, preden je dvoboj prekinil dež. Po dolgem premoru je 21-letna Poljakinja začela bolje igrati in preostala niza dobila s 6:2.

Swiatek bo lovila osmi letošnji naslov v devetem finalu.