Sreda, 10. 2. 2021, 8.01

OP Avstralije (WTA), 3. dan

Serena Williams odpihnila Srbkinjo: Tukaj sem zato, da se zabavam

Serena Williams | Foto Guliverimage

Ameriška zvezdnica tenisa Serena Williams se je gladko uvrstila v tretji krog odprtega prvenstva Avstralije. Medtem pa je nekdanja zmagovalka OP ZDA Kanadčanka Bianca Andreescu že končala nastope, izpadla je tudi nekdanja zmagovalka Wimbledona in finalistka Melbourna Čehinja Petra Kvitova.

Novak Đoković
Sportal Đoković sploh ni imel lahkega dela, Kyrgios razveselil Avstralce

Williamsova očitno uživa na igrišču

Serena Williams proti Nini Stojanović ni imela nobenih težav. Devetintridesetletna Williamsova je nadaljuje pohod proti rekordnemu 24. grand slamu, saj je gladko s 6:3 in 6:0 v le 69 minutah odpravila Srbkinjo Nino Stojanović.

"V drugem nizu nisem toliko razmišljala, premlevala stvari kot v prvem, ampak le igrala. Tukaj sem zato, da se zabavam, da uživam na igrišču in zelo je super, da lahko igramo pred množicami gledalcev," je dejala Williamsova, ki je sprožila 27 winnerjev v svoji 101. tekmi na AO.

Petra Kvitova | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Petra Kvitova Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Kvitova storila kar 44 neizsiljenih napak in se poslovila

Zato pa osma nosilka Andreescujeva, ki je zaigrala na prvem turnirju od oktobra 2019 po resni poškodbi kolena, ni bila kos razpoloženi Hsieh Su-Wei, ki je po uri in 23 minutah igre slavila zmago s 6:3 in 6:2.

"Moraš najti pot in mene osebno je naprej danes ponesla množica gledalcev, ki mi je pomagala, da sem se borila," je po zmagi dejala 71. igralka sveta.

Poslovila se je tudi Kvitova, ki je napravila 44 neizsiljenih napak in s 4:6, 6:1 in 1:6 izgubila proti Romunki Sorani Cirstea. Medtem pa je imela sedma nosilka Belorusinja Arina Sabalenka manj težav in je po 7:6 (5) in 6:3 napredovala proti Rusinji Darji Kasatkini.

Naomi Osaka | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Koliko dela bo imela Naomi Osaka?

Nekaj več dela bi lahko imela Naomi Osaka, predlanska zmagovalka OP Avstralije, a je na kocu dosegla gladko zmago. Na drugi strani mreže ji je stala Francozinja Caroline Garcia in jo premagala s 6:2 in 6:3.

Halepova se je za las izognila predčasnemu koncu

Druga nosilka teniškega odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu Simona Halep se je morala za napredovanje precej potruditi. Potem ko je bila s tekmico, domačinko Ajlo Tomljanović poravnana v nizih, v tretjem pa je imela Avstralka prednost 5:2, je Romunki le uspel preobrat. Dobila je pet iger zaporedoma in zmagala s 6:4, 4:6 in 7:5.