teniški globus ATP Dominic Thiem

Torek, 12. 7. 2022, 18.29

teniški globus, 12. julij

Zidanškova v drugem krogu dvojic, Thiem po 14 mesecih znova med zmagovalci

Tamara Zidanšek | Zidanškova se je po včerajšnem porazu danes v dvojicah prebila v drugi krog tekmovanja.  | Foto Reuters

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek se je na turnirju serije WTA v Lozani prebila v drugi krog v konkurenci dvojic. V paru z 29-letno Norvežanko Ulrikke Eikeri je premagala švicarsko dvojico Ylena In-Albon/Xenia Knoll po 55 minutah igre gladko s 6:0 in 6:3.

Tamara Zidanšek
Sportal Hitro slovo Zidanškove v Lozani

Ekspresni prvi niz je trajal vsega 17 minut, Švicarki pa sta zbrali le pet točk. V drugem nizu je bila igra nato bolj izenačena, odločilen pa je bil "break" za vodstvo s 3:1. Na koncu je slovensko-norveški par zmago potrdil z drugim odvzemom servisa.

Zidanškova in Eikerijeva, ki sta v konkurenci dvojic drugi nosilki, se bosta v naslednjem krogu pomerili z Rusinjama Ano Blinkovo in Varvaro Gračevo.

Thiem do prve zmage na turnirju ATP po 14 mesecih

Avstrijski teniški zvezdnik Dominic Thiem je danes v Bastadu na Švedskem dosegel prvo zmago na turnirjih serije ATP po 14 mesecih. Zmagovalec OP ZDA iz leta 2020 je s 3:6, 6:1, 7:6 (5) premagal Finca Emila Ruusuvuorija (43. na lestvici ATP) in po šestih porazih vknjižil prvo zmago v letu 2022.

Dominic Thiem | Foto: Reuters Foto: Reuters Thiem je v zadnjih dveh sezonah precej trpel zaradi poškodbe zapestja, ki ga je oddaljila od vrha teniške piramide. Zaradi dolgega povratka in slabše pripravljenosti je padel na 339. mesto računalniške lestvice ATP.

Danes je prekinil niz desetih zaporednih porazov na ravni ATP. Pretekli teden je sicer 28-letni Avstrijec zabeležil zmago na turneji challenger, ko je v domačem Salzburgu s posebnim povabilom v prvem krogu zmagal, nato pa izpadel v drugem.

"Moja zadnja zmaga na turneji ATP sega v lanski Rim. Zdi se, kot da sta to zdaj povsem drugačna svetova. Vmes se je res zgodilo marsikaj. Bilo je zelo težko, a generalno gledano je bila ta izkušnja dobra za novo perspektivo v mojem življenju. Vesel sem današnje zmage," je takoj po obračunu s 23-letnim Fincem v prvi izjavi dejal Thiem.

Avstrijec se bo v drugem krogu peščenega turnirja v Bastadu z nagradnim skladom 534.555 evrov pomeril s Špancem Roberto Bautista-Agutom.

Petra Martić (Hrv) : Nuria Parrizas-Diaz (Špa/5) 6:2, 6:2;
Erika Andrejeva (Rus) : Ana Blinkova (Rus) 6:1, 6:2.

Lozana, WTA 1. krog, dvojice:

Tamara Zidanšek/Ulrikke Eikeri (Slo/Nor) : Ylena In-Albon/Xenia Knoll (Švi) 6:0, 6:3.