Tamara Zidanšek teniški globus

Ponedeljek, 11. 7. 2022, 21.58

teniški globus, 11. julij

Hitro slovo Zidanškove v Lozani

Tamara Zidanšek | Tamara Zidanšek je že v prvem krogu izpadla iz tekmovanja v Lozani.  | Foto Teniška zveza Slovenije

Tamara Zidanšek je že v prvem krogu izpadla iz tekmovanja v Lozani.

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je izgubila uvodni dvoboj na ženskem teniškem turnirju WTA v švicarski Lozani. V uvodnem krogu jo je po dveh urah in pol igre v treh nizih s 7:6 (2), 3:6 in 6:3 premagala 23-letna Rusinja Ana Kalinskaja.

Iga Swiatek
Sportal Iga Swiatek še naprej prepričljivo prva na lestvici WTA

Zidanškova, 55. igralka sveta, je dvoboj z leto mlajšo Rusinjo odlično začela in povedla z 2:0 in 3:1, nato pa tekmici dovolila, da je povedla s 4:3, v podaljšani igri pa je bila Konjičanka nato brez možnosti.

Drugi niz je šel po željah slovenske reprezentantke, ki je povedla s 3:0 in prednosti ni več izpustila iz rok. Enak je bil uvod v odločilni niz, kjer je Zidanškova tekmici odvzela servis z 2:1, a je Rusinja nato dobila naslednje štiri igre zaporedoma.

Na servis Zidanškove si je Rusinja v končnici celo priigrala prvi dve zaključni žogici, a morala počakati na lasten začetni udarec. Sledila je še ena priložnost za break in nadaljevanje, a je Rusinja najprej izenačila, nato pa niz nadaljevala s potrebnima točkama za zmago.