Petek, 12. 9. 2025, 17.40
1 dan, 1 ura
Ljubljana, WTA 125 Zavarovalnica Sava Open
Kaja Juvan pred košarkarskima legendama gladko v polfinale

Kaja Juvan se je gladko prebila v polfinale ljubljanskega turnirja.
Slovenska teniška igralka Kaja Juvan je danes uspešno odigrala četrtfinalni dvoboj turnirja WTA 125 v ljubljanskem Tivoliju. Juvan je pred dobro zapolnjenimi tribunami gladko, po uri in šestih minutah igre s 6:4 in 6:1 premagala madžarsko tekmico Amarisso Toth.
"Začela sem zelo dobro, potem sem morda naredila malo več napak, tekmica se je malo vrnila. A skušala sem obdržati svojo raven igre, Madžarka je na trenutke res dobro odigrala. A če gledamo celotno tekmo, mi je pa tudi podarila kar nekaj točk, tako da se mi zdi, da sem celoten dvoboj odigrala nekako bolj konsistentno od nje," je po dvoboju svoj četrtfinalni nastop ocenila Juvan.
Na tribunah tudi košarkarski legendi
Ljubljančanka je dodala, da kadar je v formi in dobro igra, proti tekmicam niti ne potrebuje posebne taktike. "Kadar se dobro počutim na igrišču, se niti ne oziram dosti na taktiko, temveč poskušam napadati. Je pa res, da če mi ne gre vse po načrtih, ne zadanem vsega, potem moram odreagirati taktično in to se je danes zgodilo ob koncu prvega niza. Zato sem malo spremenila tempo, udarila kakšno žogo malo višje," je pojasnila Juvan in dodala: "V drugem nizu se je s tem tekmica malo bolj 'matrala'."
Juvan, za katero je s tribun navijal tako legendarni košarkar Ivo Daneu kot reprezentant Zoran Dragić, bo v polfinalu lopar prekrižala z Nemko Mono Barthel, ki je s 6:4 in 6:2 ugnala Ukrajinko Oleksandro Olijnikovo.
"Precej jasno je, kako obe igrata. Glede nepredvidljivosti je morda težja Barthel, nenazadnje je bila igralka iz 'top 30', ima zelo čiste udarce, igra hitro in je igralka, ki te lahko 'razbije'. Za Olijnikovo pa tudi vemo, da je velika borka, igra zelo raznovrstno in ne popušča. Jaz sem v bistvu zelo vesela, da imam pred domačimi navijači priložnost igrati še en dan. Obe poznam, tako da je zdaj na meni, da dam vse od sebe," je v Tivoliju še pred tem, ko je poznala polfinalno tekmico menila Juvan.
S Kristino Novak v polfinale tudi med dvojicami
Ta je danes igrala še dvoboj dvojic. V paru s Kristino Novak sta se v četrtfinalu merili z Nemko Alino Fomina-Klotz in Italijanko Giorgio Pedone in ju gladko odpravili s 6:0 in 6:2. V polfinalu ju čakata prvopostavljeni Čehinja Miriam Skoch in Švicarka Simona Waltert.
V finalu pa sta že Dalila Jakupović in Nika Radišić. Ti bi morali danes v četrtfinalu igrati proti Nemki Jule Niemeier in Turkinji Ipek Öz, a sta ti dvoboj predali brez boja. Tako sta danes Slovenki igrali že polfinalni obračun z drugima nosilkama, Britanko Eden Silva in Rusinjo Amino Anšba. Tudi Jakupović in Radišić sta bili zelo zanesljivi in zmagali s 6:0 in 6:1.