Četrtek, 25. 1. 2018, 8.17

OP AVSTRALIJE, 11. DAN (WTA)

Znani sta finalistki OP Avstralije

Caroline Wozniacki | Foto Reuters

Enajsti dan OP Avstralije sta bila med dekleti dva polfinalna obračuna. Prva finalistka je postala Caroline Wozniacki, ki je po dveh nizih premagal Elise Mertens. V drugem polfinalu pa je slavila Simona Halep. Romunka je v napetem dvoboju premagala Angelique Kerber.

Mnogi so pričakovali, da bo dvoboj med Simono Halep in Angelique Kerber izenačin. In še kako prav so imeli. Igrali sta morali igrati tri nize, zadnji pa se je končal z izidom 9:7. Igralki sta na igrišču preživeli dve uri in dvajset minut.

Pomagale so ji izkušnje

Caroline Woznicaki, ki še ni okusila slasti zmage na turnirjih velike četverice (grand slam op. p.), je tokrat v polfinalu odpravila Belgijko Elise Mertens. Dvoboj se je končal po dveh nizih, končni izid pa je bil 6:3 in 7:6 (2). Dvoboj je trajal eno uro in 40 minut.

Prvi niz je nekdanja prva igralka sveta dobila brez večjih težav. Veliko bolj napeto je bil v drugem nizu. Sprva ji je uspel "break" v peti igri. Woznackijeva je pri izidu 5:4 že servirala za zmago, vendar je Mertensovi uspelo, da ji je odvzela servis in izenačila na 5:5. Na koncu je odločala podaljšana igra, kjer je več zbranosti pokazala Danka.

"Pri izidu 5:4 v drugem nizu je bilo res težko. Počutila sem se, kot da bi igrala proti zidu. Ko je imela žogico za niz, sem si rekla: 'očitno bo tretji niz', zato sem se osredotočila na igro," je uvodoma povedala Woznackijeva, ki je povedala, da so ji pomagale izkušnje iz preteklosti.

"Zelo mi je pomagalo, saj sem že bila v takšni situaciji. Nekaj se naučiš iz tega in videla sem, da je tudi ona nervozna. Želela sem ostati osredotočena in igrati najbolje."