23.12

rokomet

Torek, 18. 8. 2015, 23.12

Zagorje izgubilo na Reki

Zagorske rokometašice so odigrale še tretjo tekmo v petih dneh. Tokrat so gostovale na Reki pri ekipi Zamet, ki bo tako kot slovenske podprvakinje nastopal v pokalu EHF.

Po začetnem vodstvu domačih so Zagorjanke ujele priključek na 5:5, nato pa so zaradi več tehničnih napak domačinke prevladovale do polčasa, ki so ga dobile 11:10. Do sredine drugega polčasa so Zagorjanke odigrale zelo dobro. Po vodstvu 17:14 se je začela poznati utrujenost in do konca tekme so domačinke odigrale boljše in dobile tekmo z 29:26.

"To je bila že tretja tekma v petih dneh. Tokratno srečanje z Zametom je bilo pravo prvenstveno. Kljub številnim tehničnim napakam in zgrešenim strelom smo odigrale solidno. Naš trener je dal priložnost vsem igralkam, kar se nam je poznalo v določenih delih igre. Toda v tem trenutku je rezultat v drugem planu," je po tekmi dejala prva strelka Ivana Ljubas.

Zagorjanke v naslednjih dneh čaka turnir na Češkem, na katerem so lani osvojile tretje mesto. Na njem sodelujejo: Lada Toljati (RUS), Sercodak Dalfsen (NIZ), Roman (Rom), Banik Most (ČEŠ) in Zagorje.