7 let, 12 mesecev

rokomet legionarji

Ponedeljek, 18. 2. 2013, 11.58

Vugrinec torpediral Ruse

Metalurg je ob skupno desetih zadetkih slovenskega dvojca z velikansko razliko slavil pri St. Petersburgu. Primož Prošt je zbral 19 obramb za Göppingen. Aleš Pajovič je uspešno debitiral za novi klub.

Skopski Metalurg je po porazu v Velenju znova skočil na drugo mesto skupine C v ligi prvakov. Razlog za to je bila poleg Gorenjevega poraza v tem krogu na Danskem tudi zmaga na gostovanju pri St. Petersburgu. In to kakšna – 32:14, v drugem polčasu so Rusi zabili pičle štiri gole. Renato Vugrinec je bil ob Naumčetu Mojsovskem prvi strelec tekme s sedmimi zadetki,Miladin Kozlina je prispeval tri. Tako imajo Makedonci znova večje upanje na končno drugo mesto v skupini, saj v zadnjem krogu doma gostijo Silkeborg. Ob verjetni zmagi jim položaja za Kielcami Gorenje, ki v Rdeči dvorani igra prav z vodečo ekipo skupine, ne more več izpuliti iz rok. Montpellier je minuli teden dvakrat remiziral. V ligi prvakov proti Čehovskim medvedom, čeprav so ti še dobro minuto pred koncem vodili za dva gola. V ekipo se je po poškodbi vrnil Dragan Gajić in se skupaj z Williamom Accambrayjem takoj povzpel na tron prvega strelca moštva na tem obračunu. Kljub točki Francozi za nadaljevanje najverjetneje potrebujejo zmago v Hamburgu. Nik Tominec je močnemu Berlinu v majici Kadettna zabil šest golov.

Aleš Pajovič je posrečeno dobitiral za svoj novi klub Lübbecke. Proti vodilnemu Löwnu je dosegel en zadetek, brez dvoma pa je bil še bolj vesel dragocene točke.