7 let, 12 mesecev

pokal Slovenije klemen ferlin Ivan Vajdl

Nedelja, 2. 3. 2014, 17.01

Tekma, na kateri je Gorenje ''dobilo'' dva nova igralca

Trener Gorenja Ivan Vajdl in vratar Trima Klemen Ferlin po tekmi za tretje mesto na sklepnem turnirju slovenskega rokometnega pokala.

''Gotovo smo bili na današnji tekmi po včerajšnjih porazih razočarani tako eni kot drugi. Želel sem, da si odpočijeta Staš Skube in Klemem Cehte, ki sta včeraj igrala skoraj 60 minut. Tudi drugim pa je prav prišla daljša minutaža,'' je po osvojenem tretjem mestu v slovenskem pokalu in zmagi nad Trimom (35:29) povedal trener Gorenja Ivan Vajdl.

Z besedo ''drugim'' je imel velenjski trener v mislih tudi ali pa predvsem zunanja igralca Mitjo Nosana in Nejca Cehteta, ki sta dobila veliko obilnejšo minutažo kot ponavadi in dosegla vsak po šest golov: ''Nosanu in Nejcu Cehtetu poskušamo ponuditi priložnost v državnem prvenstvu. Dejstvo je, da sta oba kakovostna. Mitja je v obrambi naš pomemben člen. Na njegovem mestu smo precej kakovostni, zato ga poskušamo uvesti tudi na srednjega zunanjega. Spsooben je igrati na več položajih. Tudi Nejc v domačem tekmovanju dobiva več priložnosti, preskok v ligo prvakov pa je zanj še previsok.''

Trebanjski vratar Klemen Ferlin, ki je dobro formo pokazal tudi na tem pokalnem turnirju, je dejal, da je njegova ekipa nastopila še vedno nekoliko pod vtisom tesnega polfinalnega poraza. ''Danes je bilo še nekaj razočaranja zaradi izgubljenega polfinala. Favoriziranemu Gorenju smo se želeli kakovostno postaviti po robu. Mislim, da nam je to dobro uspelo,'' je dejal slovenski reprezentant, še eden v vrsti odličnih igralcev iz Trimove rokometne šole, ki ga prej ali slej čaka čaka epizoda v tujini.