19. 7. 2009,
20.15

Nedelja, 19. 7. 2009, 20.15

Slovenski mladinci v polnem teku priprav na SP

Slovenska mladinska reprezentanca je ob zaključku prvega dela priprav na avgustovsko svetovno prvenstvo odigrala prijateljsko tekmo s Kuvajtom ter nasprotnike ugnala z 31:28.

Izbranci selektorja Slavka Iveziča so večji del prvega polčasa proti Kuvajtu vodili, vendar si večje prednosti niso uspeli priigrati. V drugem polčasu so Slovenci prestavili v višjo prestavo in prednost je hitro narasla na +10. V končnici je selektor preizkusil tudi novince med kandidati za odhod na svetovno prvenstvo v Egipt, kar so igralci Kuvajta izkoristili in zaostanek znižali. Tekmo sta si ogledala tudi generalni sekretar RZS Tomaž Jeršič ter novoizvoljeni direktor moških rokometnih reprezentanc Roman Pungartnik.

Selektor Slavko Ivezič je bil po prvem testu njegovega moštva zadovoljen: "Ta del priprav smo izkoristili predvsem za dvig telesne pripravljenosti, ki je zelo pomembna na težkih turnirjih kot je prihajajoče SP, kjer se tekme vrstijo ena za drugo, časa za pravi počitek pa ni. Fantje so pod vodstvom Aleksandra Lapajneta dobro delali in veseli me, da razen poškodbe Nika Medveda večjih težav zaenkrat nimamo. Na rezultat tekme ne bi dajal večjega pomena saj so me je bolj kot rezultat zanimali kandidati in njihova pripravljenost. Prihodnji teden nadaljujemo s taktičnimi pripravami v Laškem, konec tedna pa odpotujemo na Češko, kjer se bomo na prijateljskem turnirju pomerili z reprezentancami Egipta in Češke."

Slovenske mladince (U-21) med 6. in 19. avgustom čaka nastop na svetovnem prvenstvu v Egiptu.