16. 12. 2007,
21.09

Nedelja, 16. 12. 2007, 21.09

Rusinje tretjič na rokometnem Mt. Everestu

Ruske rokometašice so na svetovnem prvenstvu v Franciji osvojile zlato kolajno, potem ko so v današnji finalni tekmi v Parizu premagale Norvežanke z 29:24 (16:12).

Rusinje so se po razpadu Sovjetske zveze leta 1991 že tretjič zavihtele na rokometni Mt. Everest. Po zmagoslavjih na zaključnih turnirjih v Italiji leta 2001 in domačem Sankt Peterburgu leta 2005 so si tretji naslov priigrale na letošnjem svetovnem prvenstvu v Franciji.

V prvem delu prvega polčasa je bila igra podobna šahovski partiji, v drugem delu pa so branilke naslova iz Sankt Peterburga že počasi začele prevzemati vajeti igre v svoje roke in polčas zaključile s štirimi goli prednosti (16:12). Večji del drugega polčasa so bile Norvežanke v podrejenem položaju, tudi zaradi porazno slabe igre najboljše igralke zaključnega turnirja Katje Nyberg, ki je v velikem finalu povsem odpovedala, za malenkost boljša pa je bila prva dama norveške reprezentance Gro Hammerseng. Kljub "šibkosti" dveh najpomembnejših členov v norveški verigi so varovanke Marit Breivik v 47. minuti nevarno zapretile in z delnim izidom 3:0 znižale na 20:21. V končnici tekme so nadzor znova prevzele Rusinje, po vodstvu s štirimi goli v 55. minuti (26:22) pa je bilo jasno, da tako izkušene igralke prednosti ne bodo zapravile, kar se tudi ni zgodilo.