Sobota, 13. 7. 2024, 19.55

Druga pripravljalna tekma na Pariz 2024

Zormanova četa boljša v prvem, Madžari v drugem polčasu #video

Blaž Janc

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v Györu igrala pripravljalno tekmo za olimpijske igre v Parizu. Izbranci Uroša Zormana so proti Madžarski izgubili s 25:29 (14:12). Največ zadetkov za slovensko reprezentanco je dosegel Blaž Janc (7), po štirikrat pa sta bila uspešna Blaž Mačkovšek in Miha Zarabec.

slovenska rokometna reprezentanca Jure Dolenec
Sportal Na prvem olimpijskem testu remi z afriškimi prvaki

Gostitelji so povedli s 6:4, potem pa so vajeti igre prevzeli Slovenci. Štirje zaporedni zadetki so bili dovolj za skok v ospredje. Domača reprezentanca se je prebila do izenačenja na 11:11, a sledil je nov odgovor Slovenije. Zadetek Tadeja Kljuna in dva Blaža Janca so bili dovolj za najvišjo prednost Slovenije (14:11). Na začetku drugega polčasa so Madžari hitro ujeli priključek, kmalu pa tudi prevzeli pobudo. V 44. minuti je Staš Slatinek Jovičić še zadel za 20:20, nato pa so gostitelji v šestih minutah napravili niz 4:0 in razliko uspešno zadrževali vse do konca.

Kaj je po dvoboju povedal Miha Zarabec?

"Napredek v igri v primerjavi s tekmo proti Egiptu je očiten. Škoda, da nismo vzdržali celotne tekme. Imeli smo nekaj težav pri rotaciji igralcev, kar nas je stalo bolj ugodnega rezultata v zadnjih 15 minutah. Od tu naprej moramo graditi za olimpijske igre. Do prve tekme v Parizu nas loči 14 dni, imamo še veliko prostora za napredek," je dejal selektor Uroš Zorman.

Kaj je po dvoboju povedal selektor Uroš Zorman?

Že pred tem je slovenska ženska reprezentanca na svoji drugi pripravljalni tekmi za OI v Parizu prav tako v Györu izgubila proti Madžarkam s 27:28 (11:17). Izbranke Dragana Adžića so pred štirimi dnevi na Rogli proti istim tekmicam izgubile za deset zadetkov.

Kot so sporočili iz Rokometne zveze Slovenije, je pred obema reprezentancama zdaj manjši premor. Rokometašice se bodo znova zbrale v ponedeljek v Ljubljani in pred sobotnim odhodom v Pariz v sredo na Kodeljevem ob 18.30 odigrale še pripravljalno tekmo z Brazilkami, s katerimi bodo tudi skupaj trenirale. Rokometaši bodo priprave nadaljevali v sredo v Kranjski Gori. Na prizorišče olimpijskih iger se bodo odpravili v ponedeljek, 22. julija.

Slovenija : Iran slovenska rokometna reprezentanca Uroš Zorman