4 leta, 7 mesecev

Flensburg Al Sadd polfinale Ljubomir Vranješ

Petek, 12. 9. 2014, 6.53

Gol ali res prestop? (video)

Na drugi polfinalni tekmi neuradnega rokometnega svetovnega prvenstva v Dohi je nad Flensburgom presenetljivo slavil katarski Al Sadd, čeprav so Nemci nekaj sekund pred koncem zabili gol.

Po cepelinu je zadetek, ki bi pomenil izenačenje, dosegel odlični Anders Eggert. A sodnika iz Egipta sta presodila, da je Danec napravil prestop oziroma da se je prej dotaknil, preden je žoga zapustila njegovo roko. Akcijo si lahko ogledate v posnetku. Kot se zdi, sta imela prav. Al Sadd se bo v finalu pomeril z Barcelono, ki je z lahkoto preskočila Al Jaish.

"Imeli smo svojo strategijo. Vključevala je tveganje, a se je posrečila. Naša obramba 3-3 je bila ob izjemnem učinku vratarjev ključna. Hvala ekipi za trud," je dejal trener presenetljivih finalistov Mongi Bananni.

Njegovemu kolegu Ljubu Vranješu po tekmi še ni bilo čisto jasno, kaj se je pripetilo v drugem polčasu: "Čestitke Al Saddu za zmago. V prvem polčasu smo delovali dobro, ta hip pa je težko dojeti, kaj se je zgodilo v drugem. Napravili smo vse za zmago, a je bilo do nje priti težko."