8.19

končnica Jeruzalem Ormož Trimo Trebnje

Petek, 14. 3. 2014, 8.19

Dostojen odpor Ribnice proti Celjanom in Trima Gorenju

Rokometaši Gorenja so v prvem krogu končnice 1. NLB Leasing lige zmagali pri trebanjskem Trimu. Celjani "preskočili" Ribnico, Sevnica izgubila v Mariboru. V spodnjem domu je Slovan ugnal SVIŠ.

V 1. NLB leasing ligi se je začela končnica za prvaka in obstanek. Eno največjih presenečenj sezone Sevnica je gostovala v Mariboru, toda izgubila. Izbranci domačega trenerja Marka Šibile so slabo odprli tekmo, po zaostanku s 4:7 pa so dvignili raven svoje igre in si že ob polčasu priigrali pet golov prednosti (19:14). V drugem polčasu niso popustili niti za ped, v 48. minuti so svojo prednost povišali na 29:18, na koncu pa slavili z devetimi goli.

Celje se je pomerilo z Ribnico in vknjižilo nov par točk. Ribničani so jim bili povsem enakovredni v uvodnih dvajsetih minutah, po izidu 12:12 pa so na parketu Zlatoroga zagospodarili izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta. V zadnjih desetih minutah prvega polčasa so si priigrali pet golov prednosti (20:15), v drugi polovici tekme pa brez stresnih trenutkov osvojili načrtovani točki. Največ so vodili z osmimi goli, v 35. minuti je bilo 23:15, v 39. 25:17, v 49. pa 32:24.

Gorenje je zmagalo pri Trimu. V prvem polčasu je bila tekma povsem odprta, v drugi polovici tekme pa so slovenski prvaki, ki so v Trebnjem nastopili brez ostrostrelca Klemna Cehteta, vendarle uveljavili svojo kadrovsko premoč. Takoj so si priigrali sedem golov prednosti (19:12), lepo zalogo v zadetkih pa zanesljivo zadržali do konca tekme.

V spodnjem delu razpredelnice je Slovan na Kodeljevem z 28:26 premagal SVIŠ. Dvoboj je bil bojevit in izenačen, odločilni naskok pa so si Ljubljančani priborili v končnici, ko je njihov vratar Urh Kastelic ustavil nekaj pomembnih strelov.