Milan Milanović NK Triglav Nk Olimpija Prva liga Telekom Slovenije Armin Čerimagić

Torek, 25. 2. 2020, 18.09

Poročilo s tekme Olimpija : Triglav

Triglav v Stožicah odpihnil vodilno Olimpijo #video

NK Olimpija : NK Triglav, prva liga | Triglav je zmagal z 2:0. | Foto Grega Valančič/Sportida

Triglav je zmagal z 2:0.

Nogometaši Olimpije so v 2. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti kranjskemu Triglavu z 0:2 (0:1).

NK Mura, NK Maribor, prva liga
Sportal Maribor po zmagi na Fazaneriji Olimpiji diha za ovratnik, Celjani izvlekli točko #video

Ljubljančani so brez kaznovanega Mackyja Bagnacka po točki na večnem derbiju v Mariboru pričakali Kranjčane, ki so v uvodnem spomladanskem krogu zanesljivo premagali Velenjčane. Če so domači navijači pričakovali zmago svojih ljubljencev, so jih ti razočarali. Tako so dopustili možnost, da se jim Mariborčani v sredo na tekmi z Muro približajo zgolj na točko, črno-beli pa bi ob zmagi zaostajali za štiri. Gosti, ki so še vedno pogrešali kaznovanega Luko Majcna, pa so vsaj začasno na šestem mestu prehiteli Domžale in so vse bližje želenemu cilju - obstanku v ligi.

Gorenjci so kljub temu, da so imeli žogo precej manj v posesti, prvi polčas zasluženo dobili. Izpeljali so praktično vse nevarnejše akcije v tem delu igre, že v deseti minuti je za las zgrešil Berat Beciri, v 35. minuti je isti igralec zgrešil neoviran z roba kazenskega prostora, v 40. pa so gosti povedli, ko je podajo iz kot z desne strani z glavo unovčil Milan Milanović. Pri domačih velja omeniti zgolj poskus Anteja Vukušića v 32. minuti z leve strani, a je Jalen Arko dobro posredoval.

Nejc Vidmar je dvakrat moral po žogo v svoj gol. | Foto: Grega Valančič/Sportida Nejc Vidmar je dvakrat moral po žogo v svoj gol. Foto: Grega Valančič/Sportida

Triglav nevarnejši tudi v drugem polčasu

Tudi v uvodu drugega polčasa so se gostje dobro upirali, imeli tudi več poskusov, domačim pa igra nikakor ni stekla. Trener Olimpije Safet Hadžić je poskusil tudi z vpoklicem Stefana Savića namesto Romana Bezjaka, a se ni nič kaj prida spremenilo. Izbranci Vlada Šmita so, čeravno bolj obrambno postavljeni, pridno zapirali vse dohode do svojih vrat. Še več, v 72. minuti so Gorenjci podvojili prednost, potem ko je novinec Armin Ćerimagić zadel z dobrih desetih metrov.

V 78. minuti so domači po kotu sicer dosegli zadetek prek Daniela Kamyja, a je bila žoga že pred zunaj igrišča. Sicer pa so se tudi v zadnjem delu igre Kranjčani dobro borili in bili sami še enkrat blizu zadetka, medtem ko so gostitelji pustili precej bled vtis.

Olimpija bo v soboto v 23. krogu gostovala v Velenju, Triglav pa bo dan pozneje gostil Muro.

Olimpija : Triglav 0:2 (0:1)

Stadion Stožice, sodniki: Vinčić, Klančnik in Benc.

Strelca: 0:1 Milanović (40.), 0:2 Ćerimagić (72.)

Olimpija: Vidmar, Jurčević, Boakye, Samardžić, Kamy, Tomić, Putinčanin (od 46. Knežević), Bezjak (od 59. Savić), Menalo, Čekiči (od 74. Kadrić), Vukušić.

Triglav: Arko, Gliha, Milanović, Kumer, Rogelj, Udovič, Mertelj, Ćerimagić (od 83. Gajić), M. Wilmots (od 90. Hasanaj), Mlakar, Beciri (od 75. Petric).

Rumena kartona: Jurčević; Gajić.
Rdeči karton: /.

Potek tekme v Ljubljani:

Konec tekme v Stožicah. Triglav je slavil z 2:0 in vknjižil nove tri točke.

Vratarju Olimpije Nejcu Vidmarju se je ob koncu tekme že zelo mudilo. Takole je "pomagal" nogometašu Triglava Martenu Wilmotsu.

GOOOL! Triglav je v 72. minuti povedel že z 2:0! Za kranjsko ekipo je zadel Armin Čerimagić.

59. minuta: menjava pri Olimpiji, iz igre je odšel Roman Bezjak, ki je danes prvič igral od prve minute tekme. Namesto njega je v igro vstopil Stefan Savić.

Začetek drugega polčasa med Olimpijo in Triglavom. Bodo Ljubljančani v drugem polčasu uspeli pripraviti preobrat?

Konec prvega polčasa v Ljubljani. Triglav vodi z 1:0, obe ekipi sta po dvakrat streljali v okvir vrat nasprotnika.

GOOOL! Triglav vodi v Stožicah! Po natančni podaji s kota je zadel Milan Milanović. Branilec Triglava je dosegel svoj drugi zadetek v tej sezoni prve lige.

35. minuta: nova priložnost za Triglav. Nogometaši kranjskega kluba so prestregli žogo Olimpije, Beciri pa je v samostojni akciji nenatančno streljal in žogo poslal čez gol.

Za nami je pol ure tekme v Stožicah. Zaenkrat še brez pravih priložnosti na obeh straneh.

10. minuta: prva resnejša priložnost za Triglav. Do odbite žoge je v kazenskem prostoru prišel Berat Beciri, ki pa je sprožil mimo desne vratnice gola Olimpije. Ostaja 0:0.

Začetek tekme v Stožicah.

Trener Safet Hadžić je izbral začetno enajsterico, v kateri je tudi zimski novinec Roman Bezjak. Korošec bo tako prvič zaigral za zmaje od prve minute, Marko Putinčanin pa bo nastopil 50. v dresu Olimpije:

Trener Triglava Vlado Šmit se je odločil za naslednjo začetno postavo:

Jesenski prvak Olimpija je v soboto uresničil cilj in ostal neporažen v Ljudskem vrtu (1:1), tri dni pozneje pa bo zaigral prvič na domačem stadionu v tem koledarskem letu in pričakal kranjski Triglav. Gorenjski orli so v uvodnem spomladanskem delu odpravili velenjski Rudar kar s 3:0 in tako vknjižili najvišjo zmago kroga, tokrat pa se podajajo v zmajevo gnezdo, kjer nimajo kaj izgubiti, saj bi bilo vse kaj drugega kot zmaga zmajev veliko presenečenje.

Berat Beciri se je vpisal med strelce že na prvi tekmi za Triglav. | Foto: Grega Valančič / Sportida Berat Beciri se je vpisal med strelce že na prvi tekmi za Triglav. Foto: Grega Valančič / Sportida

"Poznamo ekipo Olimpije, enkrat sem celo igral proti njej. Dokazali smo, da znamo igrati zelo dobro in smo odlično pripravljeni. Zato gremo v torkovo tekmo polni samozavesti," je pred gostovanjem v Ljubljani optimističen Berat Beciri. Triindvajsetletni Danec albanskih korenin je v soboto debitiral v 1. SNL z zadetkom v mreži Rudarja.

Proti Olimpiji je že nastopil lani, ko jo je s Škendijo v Lescah na prijateljski tekmi premagal z 1:0. Z njim bi lahko imel danes opravka Miral Samardžić, ki se po odsluženi kazni vrača v enajsterico zmajev. "Vabimo vse navijače, da pridejo na tekmo in nam kot dvanajsti igralec pomagajo do želenega rezultata," je izkušeni Jeseničan poslal sporočilo privržencem vodilnega prvoligaša.

Zaradi kazni bo v obrambi pogrešal Mackyja Bagnacka, Kranjčani pa bodo morali ponovno nastopiti brez kapetana in najboljšega strelca Luke Majcna, na tribunah pa bi si lahko obračun ogledal tudi legendarni Belgijec Marc Wilmots in spremljal nastopa sinov na prvem gostovanju v Ljubljani.

Hadžić nima večjih težav

Zmaji so v soboto v Ljudskem vrtu osvojili točko. | Foto: Grega Valančič/Sportida Zmaji so v soboto v Ljudskem vrtu osvojili točko. Foto: Grega Valančič/Sportida Zeleno-beli so izraziti favoriti, trener Safet Hadžić pa je prepričan, da njegovi izbranci ne bodo podcenjevali tekmeca. ''Razen tega, da ni bilo veliko časa za počitek, nimamo večjih težav s poškodbami in manjkajočimi igralci. Ta tekma je za nas zelo pomembna, Triglav je kakovostna ekipa in mi nikogar ne podcenjujemo. Prvi smo na lestvici, a do konca je še kar nekaj težkih in pomembnih tekem, zato od igralcev pričakujem maksimalno zalaganje in zmago,'' je dal ljubljanski strateg vedeti, da od dvoboja v Stožicah pričakuje zmago, s katero bi Olimpija (s tekmo več) največjemu tekmecu Mariboru na lestvici ušla +7.

Navijače Olimpije je po derbiju v Mariboru razveselila novica, da sta se po daljšem času na trening vrnila Matic Črnic in Nik Kapun. Igralcema, ki sta se v preteklosti že družila s člansko izbrano vrsto, je zdravje v zadnjem letu povzročalo ogromno preglavic. Za dvoboj s Triglavom še ne bosta prišla v poštev, bi pa lahko okrepila konkurenco na svojih igralnih položajih pozneje.