30. 6. 2022,
21.42

1 leto, 9 mesecev

Thermometer Blue 0,63

prijateljske tekme NK Koper NK Mura NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija Prva liga Telemach 1. SNL

Četrtek, 30. 6. 2022, 21.42

PRIPRAVLJALNE TEKME KLUBOV 1. SNL (30. JUNIJ)

Koper kot prvi premagal srbskega prvaka, Maribor zadel sedmico

NK Mura : NK Maribor, 1. SNL | Mariborčani so pred dobrim mesecem proslavljali naslov prvaka, prihodnji teden jih čaka začetek evropske sezone. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Mariborčani so pred dobrim mesecem proslavljali naslov prvaka, prihodnji teden jih čaka začetek evropske sezone.

Četrtek je postregel z nastopi vseh štirih slovenskih udeležencev v evropskih klubskih tekmovanjih. Prvak Maribor je v kombinirani postavi napolnil mrežo tretjeligaša v Račah, pokalni zmagovalec Koper se je izkazal proti srbskemu prvaku Crveni zvezdi in ga premagal po zadetku Andreja Kotnika. Mura je v generalki za Evropo remizirala proti Vojvodini, Olimpija pa proti Šibeniku. Zmaje je na Gorenjskem vodil Robert Prosinečki, katerega usoda na klopi Ljubljančanov je nejasna. O tem bo več jasnega v petek, ko bo predsednik kluba Adam Delius ob 14. uri spregovoril o aktualnem dogajanju v klubu.

Robert Prosinečki
Sportal Pretresi pri Olimpiji, slovo Prosinečkega in Rudonje?

Mariborčani so v generalki za evropske nastope v sredo remizirali proti albanskemu Partizaniju (1:1), nogometaši, ki jim Radovan Karanović v tem pripravljalnem obdobju ni namenil veliko priložnosti, pa so dan pozneje zastopali barve vijolic na tekmi v Račah, kjer je Maribor napolnil mrežo istoimenskemu slovenskem tretjeligašu. Mariborčani so tekmo dobili z visoko zmago 7:1. Dva zadetka je prispeval Žan Vipotnik, ki je tako s štirimi zadetki prvi strelec Mariborčanov v pripravljalnem obdobju, vedno pa se je znesel nad nižjeligaši. V polno so zadeli še Božičković, Sirk, Koderman, Sellouki in Antolin.

Koprčani so imeli na Brdu pri Kranju opravka z najtežjim tekmecem v tem pripravljalnem obdobju. Na Gorenjskem so se udarili s srbskim prvakom Crveno zvezdo, ki se je tako pomerila že s tretjim prvoligaškim klubom iz Slovenije. Bravo je ugnala z 2:1, z Domžalami se je razšla z 1:1, zadnji slovenski nasprotnik iz Primorske pa je bil usoden za beograjskega velikana. Z rezultatom 1:0 so bili boljši Koprčani. Edini zadetek na srečanju je v 51. minuti po natančnem strelu po tleh z okrog 20 metrov dosegel Andrej Kotnik. Trener Zoran Zeljković se je odločil za začetno postavo Golubović, Šimčak, Novoselec, Žužek, Kambič, Mittendorfer, Vešner Tičić, Krajinović, Kotnik, Osuji in Kolobarić.

Fazanerija
Sportal Ogromne spremembe pri Muri, ki jim je vredno zaploskati #video

Burno na Gorenjskem

Igor Barišić je tesen sodelavec Adama Deliusa. | Foto: Vid Ponikvar Igor Barišić je tesen sodelavec Adama Deliusa. Foto: Vid Ponikvar Olimpija je zadnjo pripravljalno tekmo pred evropsko sezono odigrala na Gorenjskem. Pomerila se je s hrvaškim prvoligašem Šibenikom, na dvoboju pa ni bilo zadetkov. Pri zeleno-belih se sicer poraja vprašanje, ali bo le nekaj dni pred začetkom evropske sezone, 7. julija bo v Stožicah gostoval predstavnik Luksemburga Differdange, prišlo do temeljitih sprememb pri vodstvu kluba.

Trener Robert Prosinečki in športni direktor Mladen Rudonja sta tako nezadovoljna z delom direktorja Igorja Barišića, sicer najbližjega sodelavca predsednika Adama Deliusa, da bi lahko prišlo do prekinitve sodelovanja. Zvečer naj bi vpletene osebe sestankovale, nato pa bo sprejeta odločitev, kako zapeljati zeleno-belo ladjo v zadnji teden priprav pred začetkom evropske sezone. Ni izključena tudi možnost, da bi Barišić izgubil zaupanje v očeh predsednika in zapustil ljubljanski klub.

Ob 14. uri novinarska konferenca

Predsednik NK Olimpija Ljubljana Delius bo na petkovi novinarski konferenci ob 14. uri spregovoril o aktualnem dogajanju v klubu.

Prosinečki vodil Olimpijo, smola za Ratnika

Kako se je razpletla tekma v Lescah? Končala se je brez zadetkov. Prvi polčas je minil dokaj mirno, večina igre se je odvijala na sredini igrišča. V drugem delu so imeli zmaji več priložnosti. V 54. in 55. minuti je bil dvakrat precej nevaren Mustafa Nukić; prvič je s peto iz težkega položaja streljal malo čez prečko, nato je njegov silovit poskus vratar Šibenika ubranil in žogo poslal v kot. Dvakrat so Olimpiji zapretili tudi nogometaši Šibenika, a so se zmaji obranili. Obakrat se je z odličnim posredovanjem izkazal Matevž Vidovšek. Spektakularno je bilo predvsem njegovo drugo posredovanje, ko je po strelu z roba kazenskega prostora Olimpije žogo s panterskim skokom odbil v kot.

O tem, kako huda je poškodba Marcela Ratnika, bo več znanega po podrobnejših pregledih v petek dopoldne. | Foto: NK Olimpija Ljubljana O tem, kako huda je poškodba Marcela Ratnika, bo več znanega po podrobnejših pregledih v petek dopoldne. Foto: NK Olimpija Ljubljana

Za zmaje so od prve minute zaigrali Vidovšek, Ratnik, Van Bruggen, Milović, Krefl, Lasickas, Doffo, Elšnik, Sešlar, Kvesić in Nukić. Zgolj po petih minutah je moral Marcel Ratnik zaradi poškodbe tetive zapustiti igrišče, zamenjal ga je Đorđe Crnomarković. V drugem polčasu so za Olimpijo zaigrali še Aldair, Pilj in Špehar.

Takoj po koncu tekme so se nogometaši Olimpije vrnili v Ljubljano, kjer bodo opravili zaključni del priprav na naslednje tekmovalno leto.

Mura je predstavila nov komplet dresov za novo sezono:

V četrtek se je predstavil tudi četrti udeleženec evropskih tekmovanj iz Slovenije. Mura, ki bo kmalu na Fazaneriji pozdravila novo igrišče, se je v Bakovcih pomerila z Vojvodino iz Novega Sada. Po prvem polčasu je bolje kazalo Prekmurcem, ki so prek Tia Cipota povedli z 1:0. V drugem polčasu je v 64. minuti Simić postavil končni izid 1:1. Trener Damir Čontala je poslal na zelenico udarno postavo, vsi, ki danes niso bili deležni priložnosti, bi jo lahko dočakali v petek, ko se bodo črno-beli pomerili še z avstrijskim drugoligašem Floridsdorferjem, ki ga vodi nekdanji slovenski reprezentant in nogometaš Mure Mitja Mörec.

29. 6. Maribor : Partizani Tirana (Alb/1) 1:1 Brnić
30. 6. Rače (Slo/3) : Maribor 1:7 Vipotnik 2, Božičković, Sirk, Koderman, Sellouki, Antolin

Datum Tekma Strelci za Domžale
18. 6. Domžale : Rudar Pljevlja (ČG/1) 8:0 Jo. Pišek in Georgijević 2, Saitoski, Jovičević, Podlogar, Vuk
22. 6. Domžale : Ekipa hrvaškega nogometnega sindikata 3:1 Martić, Podlogar, Georgijević
27. 6. Domžale : Crvena zvezda (Srb/1) 1:1 Durdov
1. 7. Domžale - Jadran Dekani (Slo/2)
2. 7. GAK Gradec (Avt/2) - Domžale
9. 7. Aluminij (Slo/2) - Domžale

Celje

Datum Tekma Strelci za Celje
11. 6. Sij Acroni Jesenice (Slo/3) : Celje 0:8 Gbamble 2, Bajde, Vrbanec, Flis, Janjičić, Svetlin, Morozov
8. 7. Celje - Nafta (Slo/2)
9. 7. Celje - Nyiregyhaza Spartacus (Mad/2)

2. 7. Tabor - Partizan Beograd (Srb/1)?
6. 7. Tabor - Primorje Ajdovščina (Slo/2)
10. 7. Tabor - Aris Limassol (Cip/1)

Gorica

Datum Tekma Strelci za Gorico
20. 6. Gorica : Rudar Pljevlja (ČG/1) 5:0 Mevlja, Vekić, Krajnc, L. Marinič, A. Marinič
23. 6. Gorica : Borac Banja Luka (BiH/1) 3:1 Krajnc 2, L. Marinič