ND Gorica NK Tabor Sežana NK Maribor NK Maribor pripravljalna tekma

Sreda, 29. 6. 2022, 20.53

PRIPRAVLJALNE TEKME KLUBOV 1. SNL (29. JUNIJ)

Maribor v generalki remiziral z Albanci, Tabor začel z remijem

NK Maribor : NK Aluminij | Mariborčani so danes odigrali še zadnjo tekmo pred kvalifikacijami za ligo prvakov.  | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Mariborčani so danes odigrali še zadnjo tekmo pred kvalifikacijami za ligo prvakov.

Pripravljalna sezona slovenskih prvoligašev je v polnem teku. Aktualni slovenski prvaki so se v Dravogradu pomerili z albanskim klubom Partizani Tirana in na zadnji tekmi pred obračunom v kvalifikacijah za ligo prvakov vknjižili remi (1:1). V Športnem parku v Novi Gorici sta se udarila primorska prvoligaša Gorica in Tabor, ki je nastopil prvič v pripravljalnem obdobju. Dvoboj se je končal brez zadetkov.

NŠ Mura : NK Maribor, 1. snl
Sportal Maribor remiziral s Tuzlo, Koper zmagal, Olimpija prvič izgubila

Aktualni slovenski državni prvak Maribor je v sredo nastopil še zadnjič pred začetkom kvalifikacij za ligo prvakov. Odigrali so srečanje proti albanskemju prvoligašu Partizaniju, ki je zadnjo sezono v domačem prvenstvu končal na tretjem mestu. Sprva je bil obračun predviden ob 18. uri, a so iz kluba sporočili, da se bo tekma, ki je bila odigrana v Dravogradu, zaradi prometne nesreče, ki je ohromila promet, pričela pol ure pozneje. Od prve minute so generalko za Maribor začeli Bergsen, Milec, Mitrović, Šoštarič Karić, Sikošek, Makoumbou, Repas, Žugelj, Brnić, Božić in Baturina.

Po prvem polčasu so Mariborčani zaostajali z 0:1, v drugem delu po številnih priložnostih le prišli do zadetka za izenačenje. Antoine Makoumbou je po odvzemu žoge s pravočasno podajo na robu kazenskega prostora našel Ivana Brnića, ta pa je z natančnim udarcem poslal žogo ob levi vratnici v mrežo in postavil končni rezultat 1:1.

NK Maribor je generalko za uvod v Evropi končal z izidom 1:1. | Foto: NK Maribor NK Maribor je generalko za uvod v Evropi končal z izidom 1:1. Foto: NK Maribor Prihodnji teden čaka vijoličaste prva evropska preizkušnja v kvalifikacijah za ligo prvakov. V Ljudskem vrtu bodo v sredo gostili nogometaše beloruskega prvaka Šahtar Soligorsk.

"Sledi popolna usmerjenost k prvi evropski tekmi. Analizirali smo beloruske prvake, vemo, kaj nas čaka, poudarek pa je seveda na namenu, da izpilimo naše zadeve. Gremo že bolj v tekmovalno fazo, nekateri fantje so danes že imeli polno minutažo in odigrali celotno tekmo, zato se bomo za četrtek dogovorili še za dodatno preizkušnjo," so pred sredino kvalifikacijsko tekmo povedali v taboru NK Maribora. V četrtek se bodo tako nogometaši Maribora pomerili na še eni tekmi, kjer bodo nastopili igralci, ki so v sredo imeli manjšo minutažo. Tekma bo v četrtek ob 19. uri v Račah proti domačemu tretjeligašu.

V Novi Gorici primorski obračun

Nogometaši Tabora Sežane bodo drugo pripravljalno tekmo odigrali proti ND Gorica.  | Foto: Grega Valančič/Sportida Nogometaši Tabora Sežane bodo drugo pripravljalno tekmo odigrali proti ND Gorica. Foto: Grega Valančič/Sportida V športnem parku v Novi Gorici so svoje drugo pripravljalno srečanje odigrali nogometaši NK Tabora Sežane, ki so se pomerili z izbranci Nermina Bašića, za katere bo to že tretji pripravljalni obračun. V Taboru Sežane bo tudi Zeljković, ki je prav danes s klubom podaljšal pogodbo za še dve sezoni. Tekma v Novi Gorici se je danes končala brez zadetkov v mrežah.

Datum Tekma Strelci za Domžale
18. 6. Domžale : Rudar Pljevlja (ČG/1) 8:0 Jo. Pišek in Georgijević 2, Saitoski, Jovičević, Podlogar, Vuk
22. 6. Domžale : Ekipa hrvaškega nogometnega sindikata 3:1 Martić, Podlogar, Georgijević
27. 6. Domžale : Crvena zvezda (Srb/1) 1:1 Durdov
1. 7. Domžale - Jadran Dekani (Slo/2)
2. 7. GAK Gradec (Avt/2) - Domžale
9. 7. Aluminij (Slo/2) - Domžale

Celje

Datum Tekma Strelci za Celje
11. 6. Sij Acroni Jesenice (Slo/3) : Celje 0:8 Gbamble 2, Bajde, Vrbanec, Flis, Janjičić, Svetlin, Morozov
8. 7. Celje - Nafta (Slo/2)
9. 7. Celje - Nyiregyhaza Spartacus (Mad/2)

2. 7. Tabor - Partizan Beograd (Srb/1)?
6. 7. Tabor - Primorje Ajdovščina (Slo/2)
10. 7. Tabor - Aris Limassol (Cip/1)

Gorica

Datum Tekma Strelci za Gorico
20. 6. Gorica : Rudar Pljevlja (ČG/1) 5:0 Mevlja, Vekić, Krajnc, L. Marinič, A. Marinič
23. 6. Gorica : Borac Banja Luka (BiH/1) 3:1 Krajnc 2, L. Marinič