Prva liga Telekom Slovenije NK Tabor Sežana NK Mura

Sobota, 7. 11. 2020, 16.24

Poročilo s tekme Tabor : Mura

Konec čarobnega niza Tabora

Amadej Maroša | Amadej Maroša je zapravil najlepšo priložnost na srečanju. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Amadej Maroša je zapravil najlepšo priložnost na srečanju.

Nogometaši CB24 Tabora Sežane in Mure so se v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.

NK Maribor : FC Koper, prva liga
Sportal Kakšen dan! Neverjetni preobrati v Mariboru, boleč poraz Olimpije. #video

CB24 Tabor Sežana : Mura 0:0

Stadion Rajka Štolfe, brez gledalcev, sodniki: Vinčić, Kovačič, Povšnar.

Strelci: /.

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Ristić, Nemanič, Briški, Zebić, Grobry, Mihaljević, Kouao (od 46. Salkić), Djalo Aldair (od 78. Stančič), Babić (od 90. Stanković), Rovas (od 62. Sever).
Mura: Obradović, Šturm, Lovrić, Karničnik, Kous, Horvat, Kozar (od 18. K. Cipot, od 85. Žižek), Kouter, Filipović (od 69. Maruško), Bobičanec, Maroša.

Rumeni kartoni: Nemanič, Ristić, Zebić; Šturm, Bobičanec.
Rdeči karton: Ristić (82.).

Vodilna Mura je gostovala v sežanski trdnjavi, kjer domača ekipa doslej ni oddala niti točke. A ta niz se je končal, Prekmurci so namreč osvojili točko in se vsaj začasno obdržali na vrhu lestvice. Tabor, ki je izgubil prvo medsebojno tekmo sezone z Muro, ostaja peti, je pa že tri tekme brez zmage.

Ekipi sta v prvem polčasu prišli do kar precej strelov (domači pet, gosti sedem). Medtem ko so bili pri Muri z izjemo enega, ki ga je sprožil Žiga Kous (ta je tudi v 34. minuti za malo zgrešil od daleč), vsi premalo natančni, pa so bili nevarnejši sežanski poskusi.

Že v tretji minuti je Matko Obradović moral posredovati po sicer prešibkem strelu iz bližine Dominika Mihaljevića, v 20. po poskusu Djala Aldairja, v 35. Maria Babića, ki pa je streljal precej z desne, in tudi v 38. po dotlej najbolj nevarnem strelu Djala Aldairja.

Po mirnejšem uvodu v drugi polčas je Nino Kouter v 56. minuti malce z leve zadel zunanji del mreže domačih vrat, v 58. je bil od daleč nenatančen Kevin Doukoure Grobry, v 62. pa je Jan Koprivec brez posebnih težav ustavil poskus Žana Karničnika.

Priložnost Amadeja Maroše:

Šest minut pozneje je imela Mura eno lepših priložnost, ko je Amadej Maroša s preigravanjem lepo prišel do strela s 13 metrov, izkazal pa se je domači čuvaj mreže Koprivec.

V 80. minuti so se domači po odbijanju in izbijanju veselili zadetka, ki ga je dosegel Mihael Briški, a je bil ta v prepovedanem položaju.

V 82. minuti pa je Tabor doživel nov udarec, saj je bil po drugem rumenem kartonu izključen Marko Ristić, ki je s komolcem udaril Kaija Cipota. Številčne prednosti pa v zadnjih minutah Muri ni uspelo unovčiti.

Tabor bo v 12. krogu 21. novembra gostoval v Kidričevem, Mura pa bo gostila Olimpijo.

Dogajanje v Sežani v živo:

Konec dvoboja v Sežani. Čeprav je imela Mura prednost igralca več, je ostalo pri 0:0. Obe ekipi sta se tako zadovoljili z eno točko, Tabor pa je prvič v tej sezoni končal domači dvoboj brez zmage. Mura je prednost pred Olimpijo povišala na eno točko, a lahko že čez nekaj ur ostane brez vodilnega položaja, če bodo zmaji ugnali Koper.

82. minuta: Tabor je po razveljavljenem zadetku prejel nov udarec. Marko Ristić je po drugem rumenem kartonu (prvega je prejel zaradi protestov) prejel rdeči karton, tako da bodo gostitelji zadnji del zahtevnega srečanja odigrali z igralcem manj.

80. minuta: Mihael Briški je zatresel mrežo Mure, a je veselje gostiteljev trajalo le nekaj sekund. Sodnik Slavko Vinčić je razveljavil zadetek zaradi nedovoljenega položaja in spravil v jezo domače nogometaše, ki so stekli proti delivcem pravice. Ostaja tako pri rezultatu 0:0.

Razveljavljen zadetek Tabora:

68. minuta: Mura si je priigrala najlepšo priložnost na srečanju. Po uspešnem preigravanju, pri katerem je slavljencu v domačih vrstah Klemnu Nemaniču, ki praznuje 24. rojstni dan, spodrsnilo, se je sam pred vratarjem gostiteljev znašel Amadej Maroša. Skušal ga je premagati, a se je Primorec na vratih Sežančanov izkazal in preprečil vodstvo gostov.

63. minuta: Mario Zebić je po dvojni podaji z Mariom Babićem skušal ogroziti vrata gostov, a je bil strel preslaboten, da bi zadal večje težave Matku Obradoviću.

56. minuta: slovenskemu reprezentantu Ninu Kouterju se je ponudila priložnost, a je po strelu z roba kazenskega prostora poslal žogo mimo vratnice.  V nasprotnem napadu je bil po strelu z razdalje nenatančen Kevin Grobry Doukoure.

Začetek drugega polčasa. Trener Tabora Goran Stanković se je odločil za eno menjavo. Nogometaš iz Slonokoščene obale Denis Kouao je zapustil igro, vstopil je izkušeni branilec Erik Salkić.

Konec prvega polčasa. V sončni, a tudi vetrovni Sežani sta ostali mreži nedotaknjeni. Več strelov v okvir vrat so imeli gostitelji (4:2), gostje iz Murske Sobote pa so večkrat poizkušali s streli, ki so zgrešili vrata (5:1).

38. minuta: Portugalec Aldair je nevarno streljal proti vratom Mure, a se je Matko Obradović izkazal s posredovanjem. Preprečil je vodstvo gostiteljev, tako da v prvem polčasu vse bolj diši po končnem rezultatu 0:0.

Priložnost Aldairja:

34. minuta: rezervist Kai Cipot je podal Žigi Kousu, ki je po poškodbi Kozarja prevzel kapetanski trak Mure. Z velike razdalje se je drzno odločil za neposreden strel. Žoga je v nevarnem loku letela proti vratom, a bila vendarle previsoka. Končala je nad prečko, tako da v Sežani ostaja pri začetnem rezultatu 0:0.

31. minuta: bilo je vroče pred vrati Tabora. Amadej Maroša je preigraval, nato pa s podajo zaposlil Luko Bobičanca, ki se je odločil za strel z roba kazenskega prostora. Hrvatu se je strel ponesrečil, tako da je žoga krepko zgrešila cilj.

20. minuta: 28-letni portugalski napadalec Tabora Aldair je udaril z razdalje, a Matko Obradović ni imel večjih težav. Razmerje v strelih na gol je po uvodnih 20 minutah 3:2 za Muro, Tabor pa ''vodi'' v strelih v okvir vrat z 2:1.

18. minuta: Ante Šimundža je bil prisiljen poseči po prvi menjavi. Namesto poškodovanega kapetana Alena Kozarja je v igro vstopil Kai Cipot. Kapetan Mure nima sreče z zdravjem, saj je zaradi težje poškodbe kolena (strgana križna vez v levem kolenu) izpustil večji del prejšnje sezone.

13. minuta: izjemna akcija Žige Kousa, ki je prodrl po desni strani kazenskega prostora, nato pa skušal z diagonalnim strelom v oddaljeni kot vrat Tabora premagati Jana Koprivca. Nekdanji reprezentančni vratar Slovenije se je izkazal in žogo odbil v kot.

Priložnost Žige Kousa:

7. minuta: vrata Tabora je skušal ogroziti napadalec Mure Andrija Filipović, a je z desne strani kazenskega prostora poslal žogo visoko čez vrata. Ostaja 0:0.

3. minuta: prva priložnost na srečanju. Priigral si jo je zvezni igralec češnjic Dominik Mihaljević, a se je na vratih Mure izkazal Matko Obradović.

Začetek dvoboja v Sežani.

Koga je v začetno enajsterico uvrstil trener Tabora Goran Stanković?

Kdo brani barve Mure na Krasu?

Sobota bo na slovenskih prvoligaških zelenicah pestra kot že dolgo ne. Začela se bo v Sežani, kjer bo Tabor poskušal nadaljevati nenavadno statistiko. Na domačem igrišču na stadionu Rajko Štolfa, ki je nekoliko manjših dimenzij kot stadioni večine preostalih tekmecev, je izrazito uspešen. Dobil je vseh pet tekem, med drugim pokvaril načrte tudi Mariboru in Olimpiji, povsem drugačen pa je njegov iztržek na gostovanjih. Tam je izgubil na vseh petih tekmah, tako da na lestvici zaseda peto mesto, a za vodilnim dvojcem zaostaja le tri točke.

Tabor, najboljši gostitelj in najslabši gost v Prvi ligi Telekom Slovenije, bo imel v soboto zahtevno nalogo, saj bo ob 14. uri - neposredni prenos srečanja bo na Planet 2 - pričakal vodilno Muro, v tem trenutku tudi statistično gledano najbolj neugodno gostjo, saj so Prekmurci na gostovanjih v tej sezoni osvojili že osem točk. V soboto bi lahko prvič dočakal priložnost v rdeče-črnem dresu tudi francoski novinec Antoine Makoumbou, ki je nazadnje branil barve druge ekipe Mainza, pri Muri pa veliko pričakujejo od reprezentanta Nina Kouterja, ki se bo po dvoboju na Krasu pridružil reprezentančni četi Matjaža Keka. V tej sezoni je dosegel štiri zadetke in bo velika nevarnost za nekdanjega reprezentanta Jana Koprivca, ki je na zadnji tekmi na Bonifiki prejel dva zadetka.