pokal Slovenije NK Radomlje NK Nafta Lendava NK Aluminij NK Mura

Četrtek, 19. 12. 2019, 16.01

Pokal Slovenije, polfinale (žreb)

Zanimiv žreb, ki je sporočil: v finalu pokala bo drugoligaš!

Mura Bravo | Mura napada tretji finale pokala po zdaj že daljnem letu 1995, ko je po zmagi nad Celjem tudi osvojila pokalno lovoriko. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Imamo polfinalna žreba nogometnega pokala Slovenije. Med najboljše štiri sta se letos prvič v zgodovini uvrstila kar dva drugoligaška kluba. Ples kroglic je hotel, da bosta za finalno vstopnico Nafta in Radomlje obračunala med sabo (drugi polfinalni par sestavljata Mura in Aluminij), kar pomeni, da bomo v finalu pokala zagotovo videli drugoligaša.

V ponedeljek so plesale kroglice v Nyonu, kjer so bili v ospredju najboljši evropski klubi v ligi prvakov in ligi Europa, danes je bilo živahno v Ljubljani. Na Gospodarskem razstavišču so v sejni sobi Forum izžrebali polfinalna para slovenskega nogometnega pokala, v katerem ne bo branilke naslova Olimpije in niti ne državnega prvaka, z devetimi pokalnimi naslovi rekorderja tekmovanja, Maribora.

1991/92 0 Maribor, Nafta, Olimpija, Primorje

Klubi, ki so zaigrali v polfinalu kot nižjeligaši, so označeni z odebeljenimi črkami.

Eden od drugoligašev bo debitant v finalu

Vsaj v teoriji močnejši par polfinala tvorita prvoligaša z zgornjega dela prvenstvene lestvice po prvem delu sezone 2019/20. Drugouvrščeni Aluminij in Mura, ki bo prezimila na petem mestu. Mura, ki se lahko pohvali z eno pokalno lovoriko (in enim finalom), bo prvo tekmo odigrala v Fazaneriji, drugo pa v Kidričevem, kjer domujejo dvakratni finalisti pokalnega tekmovanja (tako leta 2002 kot 2018 so izgubili).

Nogometaši Radomelj imajo priložnost, da se prvič v zgodovini kluba uvrstijo v finale pokala. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Nogometaši Radomelj imajo priložnost, da se prvič v zgodovini kluba uvrstijo v finale pokala. Foto: Žiga Zupan/Sportida

V drugem polfinalnem paru se bosta udarila Radomlje, ki so po prvi polovici sezone na tretjem mestu drugoligaške lestvice, in Nafta, ki je peta. Nobeden od njiju ni še nikoli zaigral v finalu pokala, tako da bo za enega od njiju to zgodovinski podvig. Najprej se bosta pomerila v Radomljah, potem pa še v Lendavi.

Prvi tekmi polfinala pokala bosta 18. marca prihodnje leto, povratni pa 8. aprila.

Branilka naslova je Olimpija, ki je zmagala v zadnjih dveh sezonah, a je tokrat izpadla že v osmini finala, ko jo je izločil velenjski Rudar. Od tega je bila potem v četrtfinalu boljša Nafta.

Pozdrav letu 2020

Po žrebu sledi tradicionalni novoletni sprejem, na katerem se bodo vsi akterji, neposredno vpleteni v nogometno dogajanje v Sloveniji, še enkrat spomnili na vse, kar je prineslo leto 2019, in se uzrli v nove izzive, ki jih prinaša leto 2020. Pomlad bo postregla tudi s polfinalom pokala Slovenije, igrali se bosta tekmi doma in v gosteh, nato pa še s sklepnim dejanjem, ki bo na seznamu zmagovalcev podalo ime naslednika Olimpije. Nogometna zveza Slovenije še ni sprejela odločitve o prizorišču finala.